Ludzie nocy

Halina Bajorska Wydawnictwo: wydano nakładem autora fantastyka, fantasy, science fiction
wydano nakładem autora
ludzie nocy ludzie nocy bojarska wampir wampiry wilkołaki wilkołak krew policja lekkie
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-01-01

Niczego sobie opowiastka - trochę ludzi nocy, trochę ciekawych przygód - czytało się całkiem nieźle.

Szybkie opowiadanko o wampirach - które nie jest prostą kalką "Zmierzchu" - i na całe szczęście.

Bardzo zgrabnie napisana opowieść o wampirach, w której Ludzie Nocy zamieniają się w nietoperze, to zabawny motyw, który nadaje opowieści rys groteski. Jest oczywiście wątek miłosny, a wnim ludzka kobieta, która za wszelką cenę chce zapewnić bezpieczeństwo swojemu wampirkowi.

"Ludzie nocy" to książka na jedną noc :) napisana w pogodnym klimacie.
Polecam!

Z przyjemnością przyznaję, że nie zmarnowałam czasu, czytając tę książkę, a nie zawsze tak bywa.
Autorka w zabawny sposób potraktowała temat wampirów i wilkołaków, chociaż nie obyło się bez kilku nieścisłości. Ogromy plus za to, że nie wzorowała się na zachodniej literaturze, a swoją powieść napisała sprawnym, zabawnym językiem.
Powieść lekka, którą czyta się szybko i z...

Bardzo zgrabnie napisana powiastka o wampirach. Każda książka tycząca tej tematyki budzi we mnie sympatię nawet jeśli, tak jak w tym przypadku, pewne wątki zdają się absurdalne - tu bohaterowie zamieniają się w nietoperze i tak krążą po okolicy albo zwisając głową do dołu śpią w ciemnych kątach. Ale co tam, jeżeli biologia wampira na to pozwala, by z wielkiego chłopa...

Śmieszna

• Wampiry
  • Polskie
  • E-booki
  • Horrory/powieść grozy
  • Mój
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ludzie nocy