Szkoła maszynisty

Volumina.pl
2012-01-01
2012-01-01
978-83-62905-81-2
szkoła maszynisty brosius koch reprint volumina.pl

Właśnie skończyłem czytać doskonały podręcznik. Wydana w 1879 roku "Szkoła maszynisty" taki status posiada. Dostępna jest wersja elektroniczna tej książki w sieci, ale ja zdecydowałem się na starannie wydany reprint.
Skórzana oprawa i dobrej jakości papier pozwalają w pełni delektować się przyjemnością czytania. Duża czcionka nie męczy oczu. Język mimo upływu czasu jest przystępny i zrozumiały dla laika. Tekstowi towarzyszą ilustracje w postaci drzeworytów. Jest ich ogromna ilość i doskonale pozwalają zorientować się w temacie. W książce nie brakuje wzorów, ale jest ich rozsądna ilość. Tam gdzie jest to możliwe, zjawiska fizyczne tłumaczone są bez zbytniej "matematyzacji". Brawo.
Uczniowie ówczesnych szkół technicznych dla których był przeznaczony podręcznik mogli dość łatwo opanować nawet skomplikowane technicznie zagadnienia. Kłania się tu stara szkoła pisania podręczników. Nie na darmo się mówi, że im starszy tym lepszy.
Mimo swojej dość sporej wiedzy odnalazłem w tej książce wiele nieznanych mi faktów. Cudowne uczucie, lubię być zaskakiwany, bo to oznacza, że jeszcze wiele przede mną. Jestem pod wrażeniem podręcznika i będzie on ozdobą mojej biblioteczki. Mimo wysokiej ceny, jest on tego wart.

• Kolej

Dodaj cytat z książki Szkoła maszynisty