FISZKI - język angielski - Konwersacje

Okładka książki FISZKI - język angielski - Konwersacje Joanna Leman, Patrycja Wojsyk
Okładka książki FISZKI - język angielski - Konwersacje
Joanna LemanPatrycja Wojsyk Wydawnictwo: Cztery Głowy językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Cztery Głowy
2012-04-01
2012-04-01
język angielski nauka języków obcych fiszki

O fiszkach: Tytuł "Konwersacje" powstał z myślą o osobach, które mimo, że uczą się języka angielskiego już od jakiegoś czasu, wciąż boją się mówić w tym języku. Dzięki 300 kartonikom z 700 słowami i zwrotami oraz płycie mini-CD z nagraniami tych haseł każdy będzie w stanie przełamać barierę i zacząć mówić - płynnie, spontanicznie i bez kompleksów. Hasła dobrano tak, by były uniwersalne i można je było wykorzystać zarówno podczas rozmów towarzyskich, jak i spotkań biznesowych. "Osłuchanie się" z ich wymową pozwoli na pozbycie się kompleksów i nabranie pewności siebie. A zatem zacznij mówić… po angielsku!

Angielski jest w dzisiejszych czasach językiem międzynarodowym wiec jego znajomość jest wręcz konieczna, a w jego nauce zdecydowanie pomagają fiszki dzięki którym nauka staje się łatwiejsza.
W zestawie znajdziemy 300 kartoników, podzielonych na 13 kategorii tematycznych:
- kontakty towarzyskie (1-24)
- rozpoczynanie i kończenie rozmowy (25-33)
- pytanie o informacje, uzyskiwanie i udzielanie informacji (34-53)
- relacjonowanie wydarzeń (54-81)
- składanie, akceptowanie i odrzucanie ofert (82-97)
- negocjowanie, przyznawanie racji i brak zgody (98-119)
- udzielanie rad (120-132)
- prośba o powtórzenie (133-141)
- porównania (142-161)
- wybór i preferencje (162-183)
- opinie (184-244)
- wypełniacze (245-257)
- wyrażenia łączące (258-300)

W opakowaniu umieszczono również płytę Cd z nagraniem pozwalającym wypracować sobie wymowę odpowiednich słówek. Kartoniki wykonane są bardzo dobrze, z dobrego i twardego papieru co ułatwia i uprzyjemnia naukę, jest to bardzo dobra pomoc naukowa dla osób pragnących opanować język Angielski. Stanowczo Polecam:)

Moja Ocena: 9/10

Angielski jest językiem międzynarodowym, dlatego jego podstawy powinien przyswoić sobie każdy, kto pragnie wyjechać za granicę, czy to w celach rekreacyjnych, czy do pracy. Jednak sama teoria to nie wszystko. Zdobyte umiejętności trzeba również umieć wykorzystywać w praktyce, co niestety stanowi duże utrudnienie dla wielu z nas.
Fiszki to przejrzyście opracowana metoda nauki, która od blisko 40 lat pozwala wielu tysiącom ludzi samodzielnie i skutecznie opanować język obcy. "FISZKI - język angielski - Konwersacje" to najnowsza pozycja wydawnictwa Cztery Głowy, skierowana do wszystkich osób, którzy mimo iż rozpoczęli swoją przygodę z tym językiem, wciąż nie potrafią się w nim swobodnie i płynnie wypowiadać.
- kontakty towarzyskie (1-24)
- rozpoczynanie i kończenie rozmowy (25-33)
- pytanie o informacje, uzyskiwanie i udzielanie informacji (34-53)
- relacjonowanie wydarzeń (54-81)
- składanie, akceptowanie i odrzucanie ofert (82-97)
- negocjowanie, przyznawanie racji i brak zgody (98-119)
- udzielanie rad (120-132)
- prośba o powtórzenie (133-141)
- porównania (142-161)
- wybór i preferencje (162-183)
- opinie (184-244)
- wypełniacze (245-257)
- wyrażenia łączące (258-300)
W specjalnie zintegrowanym pudełku MEMOBOX® umieszczono również mini-CD z 90 minutowym nagraniem, gdzie przydatne słówka i zwroty udźwiękowione zostały przez rodowitą Angielkę. Dzięki temu mamy możliwość oswojenia się z prawidłową wymową i przełamania barier z nią związanych. Dodatkowym ułatwieniem jest niezwykle poręczne etui, w którym możemy umieścić kartoniki i powtarzać w dowolnym miejscu wybrane przez nas zagadnienia. Do fiszek dołączono także instrukcję, gdzie skrupulatnie wszystko objaśniono, co z pewnością okaże się przydatne dla tych, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z tą formą nauki. Kartoniki są bardzo przejrzyste - na każdym z nich umieszczony został numer, dzięki temu z łatwością będziemy mogli przyporządkować go do odpowiedniej grupy tematycznej, co ułatwi zapamiętywanie metodą skojarzeń i pomoże w krótkim czasie opanować niezbędne słówka i wyrażenia. Ich nauka jest bardzo prosta - jedna strona zawiera hasło w języku polskim, na drugiej zaś umieszczony został angielski odpowiednik.
Po "FISZKI - język angielski - Konwersacje" może sięgnąć każdy. Nie jest on przypisany konkretnej grupie odbiorców. Nawet osoby, które dobrze opanowały ten język z pewnością się czegoś z nich nauczą. To bardzo ciekawa pozycja, która pozwoli nam prowadzić swobodne konwersacje, zarówno towarzyskie, jak i biznesowe.
Jeżeli chodzi o moje wrażenia, związane z fiszkami, to byłam mile zaskoczona. Nie przypuszczałam, że nauka z nimi może być tak łatwa i efektowna :) Dlatego polecam ją wszystkim, którzy pragną wreszcie zacząć mówić płynnie i bez kompleksów! Bo z fiszkami jest to możliwe!

Fiszki to przejrzyście opracowana metoda...

• Domowa biblioteczka ♥
  • Egzemplarze recenzenckie