Życie i czasy Sknerusa McKwacza t.1

Don Rosa Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Komiksy z Kaczogrodu (tom 1) komiksy
Egmont Polska
Komiksy z Kaczogrodu (tom 1)
komiksy
2001-04-01

Dzisiaj wróciłem z ogromną przyjemnością do iście legendarnego komiksu, będącego zarówno podwalinami powieści obrazkowej oraz najprawdopodobniej moim najukochańszym komiksem w historii - "Życie i czasy Sknerusa McKwacza". I tutaj pewnie wiele osób, która nie czytała dzieł Dona Rosy pomyśli, że najpewniej mam sentyment do lektury z dzieciństwa. Nic bardziej mylnego,...

Czytałem w podstawówce. Od komiksów zaczęła się moja przygoda z czytaniem.

Krótkie historyjki łączące się pięknie w całość i tworzące nawet w pierwszym tomie dość zamkniętą historię. Piękny pomnik zrobiony na sześć jednej z najciekawszych postaci mojego dzieciństwa Sknerusa.

Najlepszy ze wszystkich Gigantów ;-)

Modne jest ostatnio określenie "kac książkowy". No więc oto jest książka, po której przeżywałam coś takiego najmocniej i najdłużej. Kij tam z "Igrzyskami śmierci", Potterem czy nawet "Nędznikami", po których przez resztę dnia nie byłam w stanie znaleźć sobie miejsca ani myśleć o niczym innym, niż przeczytana właśnie książka - po końcówce "Życia i czasów..." miałam coś...

Sentyment sentymentem, ale to są naprawdę doskonałe, wzruszające historie ;)

Jeśli jakiś komiks "z okolic Kaczora Donalda" należałoby przeczytać, to byłby to ten. Kariera Sknerusa McKwacza, od pucybuta do milionera, przedstawiona jest w czasach gorączki złota, czyli wtedy gdy o bogactwie człowieka decydowało to, czy jest zdolny i pracowity, a nie dobrze urodzony. Piękna, działająca na wyobraźnię historia. Zdecydowanie nie tylko dla dzieci.

Uwielbiam Kaczora Donalda i spółkę. A zwłaszcza kreskę Dona Rossy i jego historyjki :) Fajnie było też w końcu poznać przeszłość Sknerusa :) Miły powrót do dzieciństwa :)

Pierwszy tej objętości komiks który pochłonąłem za pierwszym podejściem. Sknerus McKwacz to jedna z najbarwniejszych postaci Kaczogrodu, mający w swej osobie nutkę duszy J.P. Morgana, Rockefellera i starego dickensowskiego Scrooge'a. Historia ta w chronologiczny sposób przedstawia historie najbogatszej kaczki od pucybuta po multikwadrylionera.
"Sknerus" z pozoru wydaje się...

Rewelacja. Przy komiksach Dona Rosy wymiękają wszyscy inni autorzy historyjek ze świata Kaczora Donalda. Autentycznie zabawne, inteligentne, wzruszające, wpisane w prawdziwe wydarzenia historyczne. I ta kreska!...

• Komiks
  • Domowa biblioteka