Kup teraz - 6 ofert w cenie od 6.99 zł do 19.90 zł

emigracja
powieść historyczna
978-83-111-2301-4
emigracja

Duża dawka wiedzy z tamtego okresu naszych dziejów podana w solidny rzetelny sposob sprawia iz ksiazke sie pochlania.

Kupiłem tę książkę na wyprzedaży za 9,99 złotego. I jeśli ktoś jest w tej tematyce zupełnie początkujący a chciałby się czegoś na ten temat dowiedzieć, to spokojnie może ją kupić za tę cenę i na pewno nie będzie żałował. Napisana jest przystępnie, nie rozmywa tematu w jakichś gdybaniach (o co łatwo w takim temacie) i ma ciekawą bibliografię.

Natomiast jak ktoś nie jest...

Mam duzy problem z ocena tej ksiazki. Z jednej strony czyta sie ja bardzo dobrze, znajdziecie w niej wiele cytatow i anegdotek.
Ale z drugiej strony brakuje mi podkreslenia, ze (znaczna) czesc tej ksiazki to nie fakty historyczne, tylko wyrazna ocena, czy wyobrazenie samego autora o danej sytuacji. Dobrze gdy ma sie swoje poglady, ale naprawde brakuje dopisku: "uwazam,...

Świetna książka o nas, o Polakach. Autor nie bał się poruszać trudnych tematów dotyczących czołowych osób świata polityki i wojska, czy trudnych wątków jak problemy z seksualnością żołnierzy ( problemy z wojskowymi domami publicznymi, wykorzystywaniem sytuacji kobiet w na wschodzie w Armii Andersa)
Oprócz bezwzględnych rozgrywek politycznych mamy wplecione losy (często nie...

Lekkie i przyjemne pióro S. Kopra plus aktualność i powtarzalność zdarzeń w historii Polski. Polecam.

Przyszło mi przeczytać tę książkę w momencie, gdy jej wymowa jest jeszcze bardziej aktualna.
Polskie piekiełko trwa. Wieki mijają, a my nieustannie rozliczmy siebie nawzajem. Nie, źle napisałam, nie rozliczamy, ale kolejna ekipa potępia w czambuł i karze poprzednią za to, co zrobiła i neguje wszystko. Przypisuje złe intencje, a jedynie sobie bycie prawym.

Książka...

Cudo, 11 na 10 punktów, pasjonujące, trudno się oderwać. Oby więcej tak piszących o historii jak Autor, bo historia to przede wszystkim dzieje ludzi, a nie zestaw dat czy bitew. Wielki szacunek dla Autora.

Szkodliwość tej książki jest większa niż dwóch innych tego autora, które recenzowałem: „Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL” – PAŁA oraz „Życie prywatne elit II Rzeczypospolitej - również PAŁA
Bo polskie społeczeństwo żenująco słabo zna swoją historię, przez co jest wyjątkowo podatne na półprawdy i plotki.
Tłumaczę moje patrzenie...

Nie dam rady przebrnąć... trudno się czyta.

Doskonała pozycja. Zupełnie różna od tego, co czytałam do tej pory. Otwiera oczy na wiele spraw. Lektura obowiązkowa!

• Historia
  • Chcę w prezencie