Tato, popłyńmy na wyspę!

Okładka książki Tato, popłyńmy na wyspę!
Markus Majaluoma Wydawnictwo: Bona Cykl: Tato... (tom 1) literatura dziecięca
2011-04-08
2011-04-08
40 min.
Iwona Kiuru
tato ilustrowane dla dzieci wyspa

Kolejne odkrycie biblioteczne (szkoda że nie jest już dostępna w księgarniach). Bardzo śmieszna historia o perypetiach zmęczonego po pracy taty i jego trójki pociech. Jestem pełna podziwu dla jego względnego spokoju wobec pomysłów "Słoneczek". Rysunki są świetne, podobne stylem do Siri.

NAPRAWDĘ nie wiem, co tak bardzo mi się w tej książce nie podoba, że aż mnie irytuje. Może ilustracje (dla mnie męczące, niewyraźne, bez polotu), może język (naprawdę baaardzo rzadko czekam na to, kiedy książka - szczególnie dziecięca, się skończy!), może dziwne pomysły Autora, a może sam Pan Paweł Różyczko - totalnie wkurzający książkowy Pan Tata.
Doprawdy nie wiem!
Jedno wiem na pewno. Ja chcę TO już oddać do biblioteki, a mój starszy prawie-nastolatek (4 poważne lata!) - błaga mnie po 5 razy dziennie o jej przeczytanie!
Także ten - Maćko z Bogdańca poleca! :) Ja mniej.

Doprawdy nie wiem!
Jedno...

Te dzieciaki to istne "wariaty", postrzelone, pomysłowe diabełki. Pomiędzy nimi wymęczony tata, zawsze wyrozumiały i kochający, pozwalający na wiele. Każda z książeczek baaaardzo zabawna i wciągająca.

Dodaj cytat z książki Tato, popłyńmy na wyspę!