Kalina. Jestem jaka jestem

Piotr Gacek Wydawnictwo: Jeden Świat biografia, autobiografia, pamiętnik
Jeden Świat
2010-11-23
2010-11-23
kalina jędrusik biografia muzyka kabaret

Okładka książki Stare Kino nr 4-6/2018 Piotr Gacek, Olga Gaertner, Michał Pieńkowski, Grzegorz Rogowski, Mirela Tomczyk
Stare Kino nr ... Piotr Gacek, Olga G...

Fragmenty wywiadu-rzeki, którego Kalina Jędrusik udzieliła autorowi, przeplecione wspomnieniami przyjaciół i bliskich (Stanisław Dygat, Agnieszka Osiecka, Magda Umer, Krystyna Sienkiewicz, Krzysztof Teodor Toeplitz i inni) o aktorce. Całość wspaniale wzbogacona graficznie świetnymi zdjęciami Jędrusik, głównie autorstwa Zofii Nasierowskiej.
Czy wypowiedzi Jędrusik udzielone Gackowi były szczere? Trudno powiedzieć. Spomiędzy wspomnień tych, którzy aktorkę przeżyli wynika, że jednak lubiła kreować swoje życie, cały czas grała. Niemniej czytało się tę książkę przyjemnie, a do samej Kaliny Jędrusik poczułem ogromną sympatię.

Czy wypowiedzi Jędrusik udzielone...

Ta książka jest jakby drugim wydaniem książki: Kalina. Muzykalność na życie" z tym , że ma nową szatę graficzną, nieco rozbudowaną treść i więcej fotografii. Zdjęcia fajne; treści niewiele i jak liczycie, że poznacie z kartki tej książkę Jędrusik to..to niestety nie...Kalina to była kobieta z krwi i kości a tu...eh...

Książka składa się głównie z wypowiedzi samej Kaliny Jędrusik, która usprawiedliwia swój styl i sposób bycia w szarzyźnie PRL-u. Muszę przyznać, że niewiele się dowiedziałam z tej pozycji na temat pani Kaliny, a zawarte informacje były mocno subiektywne i koloryzujące.

Zbiór wypowiedzi o Kalinie Jędrusik i samej aktorki. Mało konkretów, mnóstwo zdjęć. Dla mnie za mało.

1958

Książka bardzo ładnie wydana. Dużo zdjęć, a trochę mało informacji. No cóż, można doczytać w internecie.

• Biografie
  • Biografie. Na faktach.