Łowcy diamentów

Okładka książki Łowcy diamentów Wilbur Smith
Okładka książki Łowcy diamentów
Wilbur Smith Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
The Diamond Hunters
Albatros
2012-05-01
1991-01-01
2015-04-01
Piotr Jankowski
diamenty RPA

Czwarta powieść autora , którą przeczytałem i póki co jestem trochę zawiedziony. Po autorze , który ma taki dorobek , a jego książki osiągają na aukcjach dość wysokie ceny spodziewam się trochę więcej .
Łowcy diamentów to krótka powieść o miłości , zazdrości , rywalizacji , zemście ...
Dużo wątków jak na tę parę stron . Krótko , główny bohater próbuje zostać członkiem rodziny , która go wychowała . Niestety niefortunne zdarzenie gdy miał 14 lat wyklucza go z rodzinnego kręgu .on próbuje wrócić na jej łono , a rodzina szuka zemsty ...

Trafiła powieść w moje ręce w bibliotece, zdecydowałam się ją wziąć do domu i przeczytać, nie rozczarowała mnie wręcz odwrotnie zachwyciła mnie.
Powieść Wilbura Smitha poruszyła moje serce pasjonująca historia dwóch mężczyzn walczących o kobietę i firmę Van Der Byl Diamond Company gdzie wydobywane są diamenty.
Łowcy Diamentów sam tytuł mnie zaintrygował, wciągająca fabuła, akcja niezwykła wciąż trzyma w napięciu. Nie można oderwać oczu od powieści bardzo wciąga, ciekawi czytelnika.
Mnie zaciekawiła, po prostu świetna powieść urzekająca poruszyła mnie za serce.

Łowcy Diamentów sam tytuł mnie zaintrygował, wciągająca fabuła,...

Jak czyta się którąś z kolei książek Smitha (a napisał ich trochę),to wyczuwa się pewną schematyczność, ale w powieści przygodowej "prochu się nie wymyśli". Tym razem jednak Wilbur się nie popisał, ponieważ wszystko było aż nadto przewidywalne, a opisy technologiczne wydobywania diamentów przydługie. Mimo wszystko jak zwykle książka wciąga i wzrusza, a czyta się lekko i szybko, no i co najważniejsze mamy klasyczne szczęśliwe zakończenie.

Dość sztampowa akcja.

Dość sztampowa akcja.

To książka o diamentowym imperium , wielkiej pasji, miłości , pełna przygód i intryg.Fabuła ciekawa,lecz przewidywalna.

Tych książek się nie czyta, tylko się je pochłania!!!!!!!

Tych książek się nie czyta, tylko się je pochłania!!!!!!!

To nie jest Smith jakiego znam z innych książek. Dość przeciętna fabuła: dwóch mężczyzn, kobieta, zbrodnia. Męczyły mnie też opisy związane z kopalnią diamentów, było ich zbyt dużo.
Chociaż bardzo cenię Smitha i jego twórczość, w tym wykonaniu nie polecam go nikomu.

Bardzo chciałabym ją pochwalić gdyby nie zakończenie. Jest to książka, którą można pochłonąć na dwa razy dlatego trzeba oszczędzać każdą stronę i delektować się słowami. Czyta się ją bardzo przyjemnie od pewnego momentu z zapartym tchem. Dlatego tak kiepsko poczułam się gdy kartki się skończyły a ja zostałam z niesmakiem niedorobionego moim zdaniem zakończenia. Mimo tego bardzo bardzo polecam.

Ech, zastąpić przyrodę , opisem kopalni diamentów . Nie dla każdego , dość dziwna jak na Smitha powieść .

• Wilbur Smith
  • Moi mali książęta :)
  • MA MIEJSCE NA MOJEJ PÓŁCE
  • ஐ LongTime Ago ஐ

Dodaj cytat z książki Łowcy diamentów