Druga dal. Nowe listy do Agnieszka Osieckiej

Muza
2012-03-01
2012-03-01
bakuła osiecka listy

Książka-dokument. Zapis wspaniałej przyjaźni dwóch Artystek - Agnieszki Osieckiej i Hanny Bakuły. Ze strony HB to była chyba wręcz miłość. Nic dziwnego, Osiecka była kobietą fascynującą. Listy Bakuły do Osieckiej, i Agnieszki do Hanny, prezentowane są wraz z innymi wspomnieniami relacji obu pań.

Nie bardzo mi się podobała. Przede wszystkim osoba pani Hanny nie przypadła mi do gustu. Może mam za bardzo tradycyjny tok myślenia i czytanie o kobiecie, która o co drugim mężczyźnie pisze 'były narzeczony' trochę razi. Prawdę mówiąc o Agnieszce Osieckiej nie dowiedziałam się niczego nowego, a mam w głowie za dużo informacji o osobie pani Hanny. Momentami miałam wrażenie, że próbuje się wypromować na śmierci koleżanki.

Przeczytałam jednym tchem. Hanna Bakuła poprzez rozmowę ze zmarłą przyjaciółką - Agnieszką Osiecką otwiera przed czytelnikiem wiele nieznanych szczegółów z życia obu pań. Najważniejsza dla mnie jednak jest tu wielka przyjaźń, ogromna pomoc w cierpieniu. I tęsknota, gdy życie Jednej dobiegło kresu. I mimo wszystko ciągła Jej obecność. Gorąco polecam.

Moja pierwsza książka Bakuły i na pewno zabiorę się za inne! Bardzo fajnie pisze, czasami chaotycznie, ale tak jakoś ciekawie i atrakcyjnie, że to nie przeszkadza. To, jak próbuje opisać dzisiejszą rzeczywistość tj. internet, myszkę, maile, smsy - super! Czasami musiałam zagryzać zęby, bo nie zgadzam się z niektórymi poglądami Bakuły i nie tak bym je Osieckiej przedstawiła!! Ale podsumowując - szkoda mi, że skończyłam już czytać.

• Do kupienia
  • Agnieszka Osiecka
  • To-buy
  • Biografie. Na faktach.
  • Do kupienia w pierwszej kolejności
  • 2015
  • Przerwane