Cierpkość wiśni

Izabela Sowa Wydawnictwo: G+J Cykl: Smak świeżych malin (tom 2) Seria: Literatura na obcasach literatura piękna
83-89221-44-6
G+J
wiśnia owocowa trylogia studentka
Smak świeżych malin (tom 2)
literatura piękna
83-89221-44-6
Literatura na obcasach
wiśnia owocowa trylogia studentka

Ciekawe przedstawienie roku z życia kilku studentów. Książka jest krótka, nie ma w niej długich opisów emocjonalnych bohaterów. Nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje. Autorka jednym zdaniem potrafiła zwrócić uwagę czytelnika, a przynajmniej moją, na mnogość emocji jakie w danej chwili odczuwa bohaterka. Jest opowieść z pozoru łatwa i przyjemna, ale miejscami nakłania...

Męczyłam ten tytuł prawie tydzień. Czytając odnosiłam wrażenie jakbym czytała brudnopis nastolatki wymyślającej swoją wymarzoną historię. Ani śmieszne ani ciekawe. Niestety strata czasu.

Jak dla mnie nie taka fajna jak części o Malince oraz Kagodzie, ale również przeczytałam z wielką przyjemnością

Znacząco słabsza niż pierwsza część cyklu. "Cierpkość wiśni" opowiada o studentach, a jak wiadomo życie studenckie nikogo nie interesuje (nawet samych studentów). Z literackiego punktu widzenia, książka całkiem poprawna.

2096

Druga z serii. Pierwszej dałam opinię "taka se", druga jest już trochę lepsza. To taka lektura pociągowo- poczekalniowa. Nawet przyjemna.

Na półkach: , , , , ,

Narratorką i główną bohaterką książki jest Wisława, zwana przez wszystkich Wiśnią. Jest to opowieść o paczce przyjaciół mieszkających i studiujących w Krakowie. I o tym, że życie studenta nie jest wcale proste jak nam się wydaje. O wyborach jakich dokonują, rozterkach, wątpliwościach czy obrali dobry kierunek i dylematach oraz popełnianych błędach i konsekwencjach.
Książkę...

Niezwykle zabawna, urocza i przyjemna książka przedstawiająca studenckie życie. Pokazuje zwariowane życie studentów, problemy z jakimi się borykają, a także takie uczucia takie jak miłość i przyjaźń, które pomagają w przetrwaniu trudnych chwil. Problemy ukazane w książce są często spotykane, bardzo życiowe. Np. zaborczy rodzice, którzy chcą podejmować decyzje za własne...

Kolejna część owocowej trylogii :) i ta również była naprawdę sympatyczna.
Wiśnia to podobnie jak Malina studentka. Jednak tym razem zamiast problemów miłosno - planowych są problemy rodzinne. Wiśnia w tajemnicy zmienia kierunek studiów. Nie podoba się to jej ojcu, który pokłada w córce wiele nadziei. Wierzy, że Wiśnia, a poprawnie Wisława, powinna zrobić karierę naukową....

To moja druga książka owocowej serii i ta mi się podobała dużo bardziej niż pierwsza. Na prawdę świetnie się bawiłam czytając ją, może dlatego, że jestem z rocznika 83 a to książka o naszych rocznikach kiedy zaczynaliśmy studia. Niesamowity wehikuł czasu w bardzo zabawnej ale jednocześnie refleksyjnej oprawie. Polecam.

"Cierpkość wiśni" jak i pozostałe części tkz serii owocowej,czytam co jakiś czas,jak lek na poprawę nastroju,takie książki-przyjaciele,z którymi człek chce od czasu do czasu znów pobyć.Lubię bohaterów,zwłaszcza Bolka,to chyba moja ulubiona postać.
Seria owocowa lekka jak owocowy sorbet,w sam raz na lato,polecam!.

2 303
  • Literatura polska