Rozstania i powroty

Lauren Brooke Cykl: Heartland (tom 20) literatura dziecięca 181 str.
Always There

Wydawnictwo Dolnośląskie
literatura dziecięca
heartland konie lauren brooke

Kup książkę

Doskonała książka. Autorka przepiękny sposób opisuje rozterki, jakie toczy główna bohaterka, w podejmowaniu decyzji dotyczących swojej przyszłości. Jednocześnie w piękny sposób zostaje ukazane, że warto czasem pokonać swoje lęki. Zwierzęta są miłością wielu ludzi, tu głównymi bohaterami są konie. W mojej ocenie po tę książkę powinni sięgać nastolatkowie.

Niestety jest to już ostatnia cześć serii Heartland. Wydarzenia powracają do pierwszej części i przypominają co jest głównym motywem działalności Heartlandu- ratunek dla koni. Historia z Fado przypomina, że chociażby nie wiadomo co się działo, Amy zawsze ruszy na pomoc koniom- tak samo jak jej mama w pierwszej części...

Fenomenalna książka! Wiem że nie wszystkim się podobała ale dla mnie ta seria to coś więcej niż książki. Jeszcze nigdy nie miałam takiego kontaktu z końmi jak po ich przeczytaniu. Mam nadzieję, że ukażą się dodatki w języku polskim :)

Uwielbiam wszystkie książki z serii Heartland! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką! Polecam! :)

Nie mogę uwierzyć, że to już była ostatnia książka z serii Heartland. Każda z tych dwudziestu książek była wspaniała. Czytałam je z taką przyjemnością, były takie wciągające. Jedne z najlepszych książek, jakie w życiu przeczytałam. Książki z tej serii na zawsze...

Seria, mimo tylu części, wciąż utrzymuje się na dobrym poziomie! Amy jest bardzo dobrze wykreowaną bohaterką, jej relacja z Tregiem jest wspaniała, ale i tak najcudowniejsze są zawsze konie. Dzięki tej serii je pokochałam!

Cudowne zakończenie serii.

To wcale nie jest ostatnia część Heartlandu. Jest jeszcze 5 części, ale nie przetłumaczone na polski

No i już koniec. Ostateczne pożegnanie z Heartlandem, który na zawsze pozostanie w moim sercu.
Dzięki Fado - koniowi, który przeżył podobną 'przygodę' jak Amy z mamą w pamiętną burzową noc ze Spartanem w przyczepie, Amy wraca do przeszłości i na nowo się z nią godzi. Dzięki temu jest już pewna decyzji by wyjechać na studia. Będzie tęsknić, ale wróci. Dojrzałość to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo mi się podobało zakończenie serii. Szkoda, że autorka nie napisała ciągu dalszego i zakończyła na tym etapie rozterek Amy.

• Chcę w prezencie
  • 2013