Odwrócona piramida. Historia taktyki piłkarskiej

Jonathan Wilson sport 480 str.
Inverting the Pyramid. The History of Football Tactics
Bartosz Lewandowski
Kolekcja piłkarska. Złota jedenastka
Polityka
sport
Kolekcja Piłkarska Złota Jedenastka Odwrócona piramida taktyka historia taktyki piłkarskiej piłka nożna futbol

Inverting the Pyramid. The History of Football Tactics
Bartosz Lewandowski
Kolekcja piłkarska. Złota jedenastka
Polityka
sport

Porównaj ceny i

Jeśli ktoś lubi piłkę nożną i chce poznać tę dyscyplinę sportu nieco głębiej to jest to książka idealna. Wbrew podtytułowi - "historia taktyki piłkarskiej" - autor przybliża historię futbolu jako dyscypliny sportowej w ogóle. Zaczynamy od jego narodzin w Wielkiej Brytanii, poznajemy zachwycającą grę złotej drużyny Węgrów z lat 50, zachwycający futbol Urugwaju z lat 30....

Mimo, że tytuł nie zachęca do przeczytania jest to świetna książka , która opisuje tak naprawdę historię futbolu od strony zmieniającej się z biegiem lat taktyki piłkarskiej, polecam.

Biblia.

Kibicem piłkarskim nie jestem i za piłką nożną nie przepadam. Od czasu do czasu, zazwyczaj przy okazji wielkich piłkarskich imprez, jakiś mecz obejrzę. W trakcie mistrzostw świata w Brazylii zacząłem się zastanawiać, czy za futbolem kryję się coś więcej, niż wielkie piłkarskie gwiazdy, wysiłek fizyczny i szczęście. Z takim nastawieniem sięgnąłem po książkę Wilsona, by się o...

Dla takich pasjonatów futbolu, jak ja. Ciekawe spojrzenie na taktykę piłkarską, która jest niezbędnym elementem każdego widowiska piłkarskiego. Od początków i ustawienia z dwoma obrońcami i pięcioma napastnikami, do czasów obecnych gdzie czasami nie ma w składzie klasycznego atakującego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

czy można pisać w interesujący sposób o... TAKTYCE PIŁKARSKIEJ...? można , i to jest niesamowite!

Jedna z najlepszych książek o tematyce piłkarskiej. Polecam oryginalną wersję językową.

Dyskusje

• Sport