Trybun Rzymu

2012-01-01
Konrad Majchrzak
Wespazjan Rzym historia

Początek kariery cesarza

Wspaniałe! Na temat Rzymu powstało wiele książek, z czego niestety wiele kiepskich. Obawiałam się, że od czasów Saylora nie znajdę nic dobrego. Jednak tę książkę pochłonęłam jednym tchem. Wartka akcja, wiarygodnie napisane postaci, wiernie oddany klimat Rzymu z czasów Tyberiusza. Bez przynudzania, a przede wszystkim bez nachalnej i tandetnej erotyki - okazuje się, że można napisać o tym co zaszło, nie popadając jednocześnie w wulgarność.
W niektórych kwestiach autor trochę nazmyślał, ale przyznał się do tego bez bicia.

Nie jest to arcydzieło jednak książkę czyta się bardzo przyjemnie, szybko. Wartka akcja, bez długich nudnych opisów, miłosny wątek w tle czyli coś co sprawia, że chce się przeczytać kolejne części.

Przyjemna i lekko napisana, absurdalność niektórych rozwiązań fabularnych obniża jednak ocenę. Deus ex machina...

Przyjemna książka dla fanów historii oraz imperium Rzymskiego

Przyjemna książka dla fanów historii oraz imperium Rzymskiego

Ciekawa książka. Raczej przygodowa niż historyczna, ale można z niej też sporo dowiedzieć się o kulturze, historii, polityce Rzymu.

Dobry początek cyklu, zobaczymy jak będzie dalej.

Dobry początek cyklu, zobaczymy jak będzie dalej.

Raczej mało brawurowa, ale dobra jeśli masz chęć na lekką, niezobowiązującą lekturę.

Dla miłośników książek o cesarstwie rzymskim to pozycja obowiązkowa. Napisana przystępnym językiem, z opisami życia w imperium (bez zamęczania czytelnika),wielką polityką i bitwami. Świetna pozycja, żeby uświadomić sobie potęgę i osiągniecia Rzymu. Inspirowana historią, ale oczywiście w większości to fikcja literacka.

Próba zmonetyzowania walorów starożytności jak najmniejszym kosztem.

Próba zmonetyzowania walorów starożytności jak najmniejszym kosztem.

Książka jakich wiele w tej kategori. Podkręcona powieść historyczna. Wydaje się, że skierowana do młodzieżowego odbiorcy. Waham się, czy chcę kontynuować serie i brać się za 2 tom.

• Powieść historyczna
  • Historyczne