Klątwa złotego smoka

Okładka książki Klątwa złotego smoka Agnieszka Stelmaszyk
Okładka książki Klątwa złotego smoka
Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kroniki Archeo (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kroniki Archeo (tom 4)
Zielona Sowa
2012-05-04
2012-05-04
przygoda japonia piraci ronin Jacek Pasternak

Okładka książki Sekret Białej Damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret Białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Według mnie, jedna z ciekawszych pozycji w całej serii

Według mnie, jedna z ciekawszych pozycji w całej serii

Nie do końca moje klimaty, ale wciąga :)

Nie do końca moje klimaty, ale wciąga :)

Jak na razie jest to mój ulubiony tom z kronik archeo.
Dlaczego polecam całą serię?
Za:
- krótkie rozdziały. Dzięki temu w kilka godzin można pochłonąć całą powieść.
- akcję i fabułę,
- za bohaterów, których nie da się nie lubić.
9/10

Jak na razie jest to mój ulubiony tom z kronik archeo.
Dlaczego polecam całą serię?
Za:
- krótkie rozdziały. Dzięki temu w kilka godzin można pochłonąć całą powieść.
- akcję i fabułę,
- za bohaterów, których nie da się nie lubić.
9/10

Książka jak zwykle ciekawa, a do tego poznajemy kolejne ciekawe miejsca, a historia jest jeszcze bardziej wielowątkowa niż w poprzedniej części. Jednak poprzednie trzy historie były bardziej realne, a ta nieco fantastyczna jednak to jeszcze bardziej zaciekawia.

Polecam czwarty tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

Polecam czwarty tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

Zdecydowanie najlepsza z części, które dotychczas przeczytałam. Znajdziemy tu intrygę, tajemnicę, zagadkę a wszystko to naszpikowane niesamowitą historią oraz starymi legendami.
Na Londyński Dom Aukcyjny napadają ninja kradnąc trzy obrazy malowane na jedwabiu. Następnego dnia za sprawą tych samych osobników dochodzi do kradzieży w British Museum.
Do akcji wkracza detektyw Gordon Archer - najlepszy śledczy Jej Królewskiej Mości. Niczym Sherlock Holmes z dociekliwym umysłem, wraz ze swym nieodłącznym kompanem Wotsonem.
Gdy inspektor pracuje nad sprawą, piątka przyjaciół prowadzi własne dochodzenie, a wszystkie ślady prowadzą do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Lektura wciąga od pierwszej strony. Wątek goni za wątkiem. Nie można się od niej oderwać.Już sama okładka wabi kolorem czytelnika.Ilustracje uzupełniają wydarzenia zawarte w książce.
Autorka zalawirowała fabułą sprawiając, że w pewnym momencie nie wiadomo kto jest pozytywną, a kto negatywna postacią.
Oczywiście nie byłaby sobą , gdyby nie wprowadziła kilku zagadnień związanych z japońską historią i kulturą.
Świadome połączenie edukacji z przyjemnością zmienia naukę w proces przynoszący szybki efekt. Wiele interesujących informacji znajduje się w ramkach, wraz z wyjaśnieniem trudnego słownictwa.
Agnieszka Stelmaszyk w każdym tomie dodaje osobę, która pomaga dzieciakom przy śledztwie . I tak mamy tym razem. Detektyw jest ową postacią opisaną w bardzo humorystyczny sposób.
Czym zaskoczy mnie następny tom Kronik Archeo ? Nie wiem. Lecę sprawdzić.

Do akcji wkracza detektyw...

W Londynie wojownicy ninja napadają na dom aukcyjny Christie i kradną kolekcje japońskich malowideł. Potem napadają na British Museum i również kradną japoński obraz. W tym czasie młodzi Gardnerowie odkrywają w domu dziadka tajemnicze astrolabium i książkę o piratach gdzie Mary Jane czyta o Blacku Willu, dowiaduje się o
jego tajemniczym skarbie. Rodzeństwo Gardnerów dostają tajemniczą wiadomość że mają chronić astrolabium. Ale muszą wyjechać do Japonii. Gdy tam dolecieli ślad po nich zaginął. Rodzina Ostrowskich wraz z panną Ofelią wyruszają ich szukać.
Więcej nie mogę zdradzić przeczytajcie książkę sami i dowiedzcie się jak dalej potoczyła się historia.
Gorąco polecam.

jego tajemniczym skarbie. Rodzeństwo Gardnerów ...

Czwarty tom przygód Ostrowskich i Gardnerów to kolejna, bardzo udana część cyklu Kronik. Tym razem odwiedzimy Japonię, poznamy trochę faktów z historii tego pięknego kraju oraz zaznajomimy się z tamtejszą kulturą.

Bardzo dobrym zabiegiem było rozdzielenie przyjaciół i pociągniecie dwóch wątków – jednego w Anglii, a drugiego w Polsce. Oczywiście drogi młodych przyjaciół oraz ich rodziców spotykają się wreszcie w jednym miejscu, w Japonii i tam rozgrywają się najważniejsze wydarzenia.

Pani Stelmaszyk zaskarbiła sobie moją sympatię tym, że potrafi pisać w przystępny dla dzieci sposób (mój syn uwielbia całą serię),a jednocześnie pozwala dorosłemu odbiorcy zatopić się w dziecięcych marzeniach o przygodach.

Polecam! 😊

Dosyć ogolnie fajna książka, ogólnie, bardzo ogolnie. Fabula ylko na ogól jest fajna np. gdy wlamano sie do domu dzadka Gardnerów , opis ich emocji, wypowiedzi byly okropne, "lużne" nie takie jak w życiu, natomiast sam pomysl jest ok ze wzglendu na pozniejsze rozwiniecie wydazen. Minusem tej ksiazki sa wypowiedzi i szczegóły , natomiast plusem ogolne pomysly i wydarzenia oraz ciekawostki (w formie przypisów) historyczne i geograficzne.

Książka naprawdę trzymała w napięciu. Jednak znalazłem jedną nieścisłość - skąd wiedziano, że dzieci w ogóle interesują się skarbem?
Może to i powieść dla dzieci, ale ten tom jest bardzo fajnie zrobiony. Wiele wątków "grozy" wiele też wątków śmiesznych i nawiązań do literatury. Ba, sam walor edukacyjny jest tutaj również.

• Kroniki Archeo

Dodaj cytat z książki Klątwa złotego smoka