Karty do czytania mojej duszy

Okładka książki Karty do czytania mojej duszy Sylvia Browne
Okładka książki Karty do czytania mojej duszy
Sylvia Browne Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
My Spiritual Reading Cards
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2010-01-01
2010-01-01
978-83-73-77-401-8
karty dusza studioastro sylvia browne

Sylvia Browne jest bestsellerową autorką New York Timesa i medium sławnym na całym świecie. Regularnie gości w programach takich jak The Montel Williams Show i Larry King Live oraz w innych mediach. Jest magistrem literatury angielskiej i chce pisać tak długo, jak długo będzie w stanie utrzymać w dłoniach pióro. Sylvia jest prezesem Sylvia Browne Corporation i założycielką Society of Novus Spiritus mieszczącego się w Campbell w Kalifornii.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po otrzymaniu kart to ich pudełeczko wykonane z tektury. Jest solidne, małych rozmiarów (dzięki czemu możemy je włożyć do torebki i nosić przy sobie) i posiada piękną szatę graficzną obok której nie możemy przejść obojętnie.
Po otworzeniu pudełka naszym oczom ukazuje się naprawdę krótka instrukcja i karty. Instrukcja informuje nas o znaczeniu kart i tym jak ich używać. Krok po kroku wyjaśnia nam, że karty trzeba potasować trzy razy, a następnie rozłożyć je w kształt krzyża (wszystko dokładnie zostało opisane i nie ma opcji by ktokolwiek źle ułożył karty). Ostatnim krokiem jest wyjaśnienie co dana karta oznacza.
Każda z kart posiada Uniwersalne Prawdy i przepiękną szatę graficzną. Emanuje od nich radość, spokój i mnóstwo pozytywnej energii. W tym momencie muszę złożyć wielkie gratulacje Tomaszowi Piłasiewiczowi bo to on odpowiada za wygląd talii.

Talia ma nam pomóc w zrozumieniu swojego życia i swojej duchowej podróży co prowadzi do odkrycia własnego JA. Kart możemy używać pojedynczo do medytacji lub wykorzystać kilka z nich do zrozumienia swojego życia. Sylvia Browne daje nam wolną rękę co do użycia talii.
Cytując autorkę: "(...) więc weź ze sobą to, czego potrzebujesz lub pragniesz, lub to, co czujesz, że jest dla Ciebie dobre... i odrzuć całą resztę. Nie pozwól niczemu i nikomu kontrolować swojego życia. Po prostu raduj się tymi kartami i zobacz jak szybko udowodnią, że są dla Ciebie idealne".

Cały czas zapoznaję się z kartami, ale już teraz wiem, że są dla mnie idealne. Karty Sylvii Browne są dla osób, które nie wiedzą co dalej zrobić, stoją w jakimś punkcie swojego życia i potrzebują pomocy. Ta talia kart może pomóc w podjęciu decyzji lub wpłynąć na nas intuicyjnie. Każdy z nas będzie interpretował karty na swój sposób i odpowiednio do swojej sytuacji życiowej. Właśnie to jest w nich piękne - swoją interpretację opieramy na tym co czujemy w danej chwili. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy wierzą w takie rzeczy, ale zawsze warto spróbować, przecież nic się na tym nie traci. A nuż się uda i karty pomogą nam podjąć decyzję? Polecam Wam je gorąco!

Sylvia Browne to sławne medium, autorka bestsellerów New York Times. Jej świetne poczucie humoru przyciąga mnóstwo widzów na jej liczne wykłady. Mimo iż jest tak oblegana przez fanów, znajduje czas na pisanie powieści, które później stają się ogromnie popularne. Browne jest magistrem literatury angielskiej i jej marzeniem jest pisać tak długo, jak długo będzie w stanie utrzymać pióro.

Uwielbiam pracować z kartami! Wszystko zaczynało się od zwykłych gier karcianych typu makao, ale z czasem poznaję coraz to nowe talie i odkrywam nowe metody zabawy z nimi. Ostatnimi czasy, w ręce wpadł mi zestaw Karty Do Czytania Mojej Duszy autorstwa Sylvii Browne. Zaintrygowało mnie przesłanie tych kart, a przede wszystkim chciałam się z nimi zapoznać i tym samym odkryć jakieś nowe horyzonty. Lubię takie motywujące afirmacje. Świetnie podnoszą na duchu, a posiadając taki komplecik, można sięgnąć po nie w każdej chwili, szczególnie gdy mamy zły dzień. Myśli spisane na tych kartach występują w formie rad na przyszłość. Zachęcają nas do działania, zapewniając, że przyniesie ono zadawalające skutki.

Do pracy z kartami podeszłam jak najbardziej na spokojnie, licząc na miłą zabawę. Pooglądać, poczytać, poukładać, potasować, przełożyć i do pudełka. Jednak stało się nieco inaczej. Moja chwila wyciszenia i zaabsorbowania talią niesamowicie się przeciągnęła! Spędziłam z nią sporo czasu i jestem nią naprawdę zauroczona. Myśli zawarte na kartach nie są jedynie pustymi słowami. Każde posiada głębsze przesłanie, nad którym należy się zastanowić i pomyśleć, co powinniśmy zrobić, by rzeczywiście dążyć do tego wewnętrznego spokoju i szczęścia.

Do talii dołączona jest krótka notka od autorki, w której Sylvia tłumaczy poniekąd znaczenie kart, pisze jak można z nich korzystać i w jakim celu zostały one stworzone. Przedstawia również jedną Starą Celtycką Metodę, która pokazuje jak rozłożyć karty i co oznacza każda z nich w takowym położeniu. Wszystko jest przejrzyście, jasno wyjaśnione, a dana metoda jest bardzo ciekawa i warto chwilkę nad nią posiedzieć.

Warto zwrócić uwagę na niesamowitą oprawę graficzną kart. Już wiele razy chwaliłam wydania talii wydawnictwa Studio Astropsychologii i muszę powiedzieć, że i tym razem mnie nie zawiedli. Mamy tu 74 karty, każda duża, w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi rogami, sztywna, śliska i przyjemna w użyciu. Piękne ilustracje w ciepłych pastelowych kolorach i świetna ogólna prezentacja. Wszystkie karty ułożone są w sztywnym, gustownym pudełeczku, razem z notką od autora. Pierwsze wrażenie - genialne! Zdecydowanie polecam każdemu kogo interesują sprawy związane z duchowością, poprawą swojego życia, czy też temu kto lubi poznawać nowe formy zabawy z kartami.

[http://moja-biblioteczka-angela.blogspot.com/]

„W poszukiwaniu prawdy”

Sylvia Browne jest bestsellerową autorką New York Timesa i medium sławnym na całym świecie. Regularnie gości w programach takich jak The Montel Williams Show i Larry King Live oraz w innych mediach. Jej książki cieszą się ogromną popularnością. Jest magistrem literatury angielskiej i chce pisać jak tak długo, jak tylko będzie mogła. Nie wiem sama co mnie przyciągnęło do talii kart tej autorki, jednak tak się złożyło, że po nią sięgnęłam. Talia składa się z 74 kart (jak mówi pani Browne 7+4 daje 11, czyli najwyższą duchową liczbę),dodatkowo znajduje się w pudełku bardzo krótka instrukcja i notatka o autorce.

Karty mają pomóc w zrozumieniu kim jesteśmy naprowadzić na drogi, jakie możemy obrać. Mają nam dać lepszy wgląd w Uniwersalne Prawdy, których poszukujemy oraz uświadomić nam nasze własne centrum duchowości, są znakami. Zatem w nasze ręce trafia małe pudełko, które mimo iż jest wykonane z tektury, zdaje się być solidne, a w środku znajdziemy karty. Muszę przyznać, iż ich szata graficzna bardzo mi się spodobała, jest zwyczajnie ładna, jak nie piękna, zależy kto na nie patrzy. Utrzymane są one najczęściej w ciepłych kolorach, emanują wręcz pozytywną energią. Jedyną rzeczą, mogącą przeszkadzać jest wielkość kart, która może utrudniać tasowanie, talia jest zwyczajnie nieporęczna przy tej czynności.

Instrukcja jest krótka, zwięzła i na temat. Mówi jak ułożyć karty na kształt krzyża według starej celtyckiej metody oraz wypisuje w jakiej kolejności należy to zrobić. Następnie jest wyjaśnione jakie mają znaczenie poszczególne karty w układzie, jednak zauważyłam, iż jedna z nich została pominięta, nie wiem czy celowo, czy też nie, niemniej jest to fakt irytujący, nie wiadomo po co się w rozłożeniu znalazła. Działa to na minus i bardzo mnie ciekawi, o czym miała nas informować akurat ta karta. Mimo to, tak krótka forma instrukcji nie jest zła, w końcu to nie na niej powinno się skupić myśli, lecz na zestawie, talii, które są znakami od naszej podświadomości.

„Karty do czytania mojej duszy” są dla osób, które nie wiedzą co dalej zrobić, z czym się dokładnie uporać, karty te mogą pomóc w podjęciu decyzji albo choćby wpłynąć na nas intuicyjnie. Każdy może je interpretować na swój sposób i to właśnie pociąga mnie w podobnych taliach, wszystko opiera się na tym, co się w danej chwili myśli czy czuje. Żałuję jedynie, że ten rozkład nie był dokładniej wyjaśniony, a karty nieprzystosowane są do końca do użytkowania, przez swą wielkość, choć ogólnie mimo to wypadły mocno na plus. Nie wszyscy wierzą w takie rzeczy, niemniej niekiedy takie karty mogą przynajmniej pobudzić instynkt i wspomóc w rozwiązaniu problemu. Polecam.

„Jesteś wyjątkową osobą.
W całym wszechświecie nie ma nikogo takiego jak Ty.”

„W poszukiwaniu prawdy”

Sylvia Browne ukończyła studia na kierunku literatura angielska. Jest medium oraz autorką wielu książek, które cieszą się dużym uznaniem na całym świecie. Udziela się medialnie, często goszcząc na przykład w wielu programach telewizyjnych, jak chociażby "The Montel Williams Show" czy "Larry King Live". Jest założycielką Society of Novus Spiritus" mieszczącego się w Campbell w Kalifornii oraz prezesem Sylvia Browne Corporation.

Stworzone przez panią Browne karty mają służyć ich użytkownikom do lepszego zrozumienia własnej osoby i wskazania możliwych dróg, w jaki sposób możemy stać się lepszymi ludźmi. Jak sama autorka wspomina: "Zamiarem tych kart jest stymulacja Twojej podświadomości i pomoc w Twojej duchowej podróży." [1]. Otrzymujemy zatem bardzo gustowne pudełko, w którym znajduje się talia składająca się z 74 kart. Wybór tej liczby nie był bynajmniej przypadkowy. Według pani Browne liczba 11 jest najwyższą liczbą duchową i jeśli dodamy do siebie 7+4 to otrzymamy właśnie wspomnianą cyfrę. Same karty są bardzo starannie wykonane. Oprawa graficzna, będąca zasługą pana Tomasza Piłasiewicza, z całą pewnością przykuje uwagę nie jednej osoby. Mówiąc krótko - karty są piękne. Osobiście uważam, że kart jest za dużo oraz że są w nieodpowiednich gabarytach. Przekłada się to na to, że niestety, ale są niewygodne w użyciu. Nie jednej osobie sprawią problemy choćby przy ich tasowaniu. Sama do nich niestety się zaliczam. Jeśli chodzi o to, w jaki sposób korzystać z talii, pani Browne prezentuje nam Starą Celtycką Metodę i krok po kroku tłumaczy, w jakiej kolejności rozkładać karty oraz jak je interpretować. Zauważyłam jednak, że pominięto wyjaśnienia znaczenia jednej z kart z tego układu, co niestety jest irytujące. Sprawdzałam kilkakrotnie, czy się nie mylę i cóż, brakuje mi informacji na temat jednej z kart w rozkładzie.

Zatem czy polecam ten zestaw innym osobom? Z pewnością zaciekawi on osoby, które w jakiś sposób są zainteresowane tą tematyką. Osobiście troszkę zawiodłam się na tej talii. Gdyby bardziej dopasowano ją do kobiecych dłoni, które są mniejsze i szczuplejsze, i którym talia będzie sprawiać nijaki kłopot w użytkowaniu; gdyby staranniej wyjaśniono interpretację kart we wspomnianym wyżej rozkładzie, to wówczas moja końcowa ocena byłaby stanowczo wyższa, a sam zestaw polecałabym dosłownie każdemu - choćby jako ciekawostkę. Jednak nie wszystko wygląda tu tak, jak się tego spodziewałam i moja ostateczna nota będzie taka, a nie inna - swoją drogą i tak zawyżona tylko i wyłącznie ze względu na graficzne wykonanie talii.

[1] Karty do czytania mojej duszy, Sylvia Browne, wyd. Studio Astropsychologii, tłum. Mariusz Warda, 2010 r, instrukcja s.2

Moja ocena: 4/6

recenzja z mojego bloga: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2012/10/101-karty-do-czytania-mojej-duszy.html

O kartach:Światowej sławy medium, bestsellerowa autorka New York Timesa, w Polsce znana z publikacji takich jak: „Świątynie po Drugiej Stronie” i „Sekretne stowarzyszenia” otwiera przed Tobą drzwi do Twojej duchowości. Talia 74 przepięknie wydanych kart pozwoli Ci odnaleźć sens istnienia – to jest zaś droga do odkrycia prawdziwego JA i zrozumienia istoty życia. Karty mogą służyć do medytacji lub do poszukiwania odpowiedzi na dręczące Cię pytania, dzięki Uniwersalnym Prawdom wypisanym na każdej z nich. Zawsze dostosują się do Twojej osobistej, aktualnej sytuacji oraz będą wsparciem i drogowskazem w duchowej podróży.

Talia zawiera 74 karty o wymiarach 100 x 140 mm oraz instrukcję

Muszę przyznać że byłem miło zaskoczony tą talią kart wreszcie w moje ręce wpadła talia traktująca o duszy która jest talią z prawdziwego zdarzenia a nie jakąś lichą podróbką lub niedopracowanym produktem z jakimi spotykałem się do tej pory , w świetnym opakowaniu o pięknej grafice znajduje się 74 kart wraz z instrukcją i pudełkiem do ich przechowywania. Instrukcja jest dobrze napisana i doskonale opisuje jak korzystać z kart, co do samych kart są wykonane wręcz perfekcyjnie z dbałością o każdy szczegół co sprawia że bardzo przyjemnie się ich używa a dołączone do zestawu pudełko chroni je przed zniszczeniem.
Stanowczo Polecam ten jakże świetny produkt którym są Karty Do Czytania Mojej Duszy

Moja Ocena: 9/10

Światowej sławy medium, bestsellerowa autorka New York Timesa, w Polsce znana z publikacji takich jak: „Świątynie po Drugiej Stronie” i „Sekretne stowarzyszenia” otwiera przed Tobą drzwi do Twojej duchowości. Dlatego też na pierwszy rzut chcę Wam zaprezentować „Karty Do Czytania Mojej Duszy” autorstwa Sylvii Browne, która dla mnie była do tej pory dotąd osoba nieznaną. No ale wiadomo – nie jestem jeszcze obeznana na tyle w tym moim małym świecie, żeby znać każda książkę na wylot =P Wtedy nie miałabym co czytać!

W każdym razie, ja już zdążyłam zauważyć, że nie są to takie zwykłe karty "do zabawy". Postanowiłam się im przyjrzeć bliżej - i w sumie uważam, że dobrze zrobiłam, ponieważ doszłam do kilku dość trafnych wniosków. Spróbuję to zawrzeć w pięciu głównych punktach. No to lecimy...

Po pierwsze - autorka. Cóż, może i jej nie znam, ale spróbowałam się troszkę o niej dowiedzieć. Okazuje się, że nie jest to kolejna osoba, która próbuje zachwycić odbiorcę swoim "dziełem" coś po raz pierwszy w wydawniczy świecie. Mój błąd - przyznaję, ze nie poznałam jej twórczości już wcześniej, ale liczę, że to nadrobię przy pierwszej lepszej okazji, bo póki co zdanie o tej pani mam dobre. Bądź co bądź stworzyła tak fantastyczne karty!

Po drugie - oprawa. Pudełeczko, które skrywa te jakże magiczne karty szalenie mi się podoba. Mimo, że jest z tektury, to nie jest byle jak wykonane, dzięki czemu mam pewność, że w nim nie ma szans by karty doznały jakiegoś uszczerbku. Jest solidne, a poza tym grafika na nim wygląda po prostu nieziemsko. I w dodatku co, jak co ale tutaj tematyka została zachowana i w całości oddaje to co się w nim skrywa.

Po trzecie - szata graficzna kart. Tutaj zostałam naprawdę pozytywnie zaskoczona.Przeglądałam każdą z nich bardzo dokładnie, przy okazji sprawdzając, czy nie ma przypadkiem dwóch takich samych, czy też chociażby podobnych. Ale nie. Każda z nich jest tak indywidualna, a zarazem są

Po czwarte - instrukcja. Krótka, zwięzła i na temat. Co prawda spodziewałam się małej książeczki, a w zamian dostałam krótka notkę informującą jakie znaczenie maja karty, jak ich używać oraz krótka notka o autorce. Niby z jednej strony dobrze, ale tak trochę mnie to zawiodło... W dodatku gdy na tylnej stronie jest opis ich odczytywania - zauważyłam że przy pokazywanym tam ułożeniu kart jedna z nich nie jest niczemu przypisana i jest jak gdyby zbyteczna. Nie wiem, czy to było zamierzone, czy nie, ale dla mnie to trochę dziwne, a już na pewno wygląda na "niedokończoną pracę"... Szkoda. Kto wie, może ona też ma jakieś znaczenie, tyle że zapomniano o niej wspomnieć?

I wreszcie po piąte - tematyka kart. Wydawnictwo opisuje je tak: "Talia 74 przepięknie wydanych kart pozwoli Ci odnaleźć sens istnienia – to jest zaś droga do odkrycia prawdziwego JA i zrozumienia istoty życia. Karty mogą służyć do medytacji lub do poszukiwania odpowiedzi na dręczące Cię pytania, dzięki Uniwersalnym Prawdom wypisanym na każdej z nich. Zawsze dostosują się do Twojej osobistej, aktualnej sytuacji oraz będą wsparciem i drogowskazem w duchowej podróży." Ja za to powiedziałabym po prostu: "Chcesz odkryć nowe horyzonty? Spróbować zrozumieć siebie i swoje życie? Nabrać nowych możliwości? Przezwyciężyć to co niezwyciężone? A może potrzeba Tobie takiego dobrego ducha, który doradzi Ci, jak żyć, by cieszyć się życiem i czerpać z niego to co najlepsze? Nie czekaj, bowiem to jest właśnie to. Każda z tych kart niesie ze sobą życiową mądrość, która nauczy, doradzi, czy też po prostu rozbawi. Ale pamiętaj! Karty nie będą żyły za Ciebie. To ty zawsze decydujesz o swoim losie i o tym nie zapominaj...

Podsumowując zacytuję tutaj wydawców "Jeśli tylko zaczniesz używać tych kart, sprawią one, że będziesz najlepszą osobą żyjącą w zgodzie ze sobą i wciąż dążącą do perfekcji. Już dziś możesz zacząć doskonalić swoje wnętrze i poznać najskrytsze zakamarki swojej duszy." Nie czekaj!

• Otrzymana do zrecenzowania
  • Wymienione
  • 7-8 Godne polecenia!
  • Posiadam - przeczytane
  • Daniny wydawnicze
  • Z wymiany:)

Dodaj cytat z książki Karty do czytania mojej duszy