Życie! Refleksje na temat naszej drogi życiowej

Okładka książki Życie! Refleksje na temat naszej drogi życiowej Louise L. Hay
2008-01-01
83-87863-06-8
Magdalena Banaszkiewicz
ezoteryka poradniki

Możliwe, że nic odkrywczego w książce się nie znajdzie ale jest to pozycja pełna pozytywnych afirmacji po którą warto sięgnąć gdy potrzebujemy w swoim życiu trochę światła. Wszyscy wiemy, że trzeba się zdrowo odżywiać, dużo ruszać i zapełniać głowę jak największą ilością optymistycznych myśli ale dobrze jak ktoś nam o tym przypomina.

Jak wszystkie książki Luise L. Hay także i ta jest pełna optymizmu, ciepła, wiary w dobro i miłość. Stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych: "Możesz uzdrowić swoje życie" i "Poznaj moc, która jest w Tobie". Kolejne rozdziały odzwierciedlają w swobodnej chronologii etapy życia. Według filozofii autorki dostajemy z powrotem, to co dajemy; przyczyniamy się do wydarzeń naszego życia, zarówno dobrych, jak i tak zwanych złych, jesteśmy za nie odpowiedzialni. Tworzymy swoje doświadczenia na podstawie słów i myśli. Każdy z nas decyduje się na dane wcielenie, aby nauczyć się rzeczy, które posuwają nas do przodu na ścieżce duchowego rozwoju. W książce znajdziemy mnóstwo pozytywnych myśli dających życiu moc w różnych jego etapach i polach takich jak: zdrowie, związki, praca, ciało, umysł, dusza, a w końcu umieranie. I w tym miejscu pozwolę sobie zacytować fragment o podejściu do śmierci, gdyż jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam się z tak pięknym podejściem do tego tematu: "Często myślałam o swoim odejściu, jak o KOŃCU SPEKTAKLU. Po raz ostatni opadła kurtyna. Umilkły oklaski. Idę do garderoby i zmywam makijaż. Na podłodze leży kostium. Ta postać to już nie ja. Naga podchodzę do drzwi na scenę. Otwieram je i widzę uśmiechniętą twarz. To nowy Reżyser. Trzyma w ręku nowy tekst sztuki i kostium. Z radością widzę wszystkich przyjaciół i najbliższych. Witają mnie brawami i miłością, większą niż kiedykolwiek przedtem. Ta nowa rola będzie na pewno fascynująca".

Przeczytałam tą książkę jadąc pociągiem. Wciągnęła mnie tak, że podróż minęła bardzo szybko. Dużo pozytywnego myślenia i złotych myśli. Polecam.

• Rozwój osobisty
  • Biblioteczka domowa
  • L L Hay , E Foley
  • Psychologia
  • Dostępne w bibliotece

Dodaj cytat z książki Życie! Refleksje na temat naszej drogi życiowej