Królowa Attolii

Patronat LC
Megan Whalen Turner Wydawnictwo: Ars Machina Cykl: Złodziej Królowej (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Queen of Attolia
978-83-63523-02-2
Dominika Rycerz-Jakubiec
Ars Machina
The Queen of Attolia
Złodziej Królowej (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-63523-02-2
Dominika Rycerz-Jakubiec

Oficjalne recenzje i

Złodziej Królowej w jeszcze lepszej formie

[ 15 ] Link do recenzji

Tym razem Złodziej Gen spisał się. Pokazał swoją siłę i lojalność.
Całość ciężko nazwać świetną powieścią. Raczej monotonne czytadełko na wieczór. Choć muszę przyznać,że często byłam tak znudzona ,iż często odkładałam książkę na później. Czasem też nie rozumiałam treści co świadczyło o jej zagmatwaniu.
Czy polecam ? Szczerze przyznam ,że nie wiem. Są chyba ciekawsze historie...

Złodziej Eddis znów jest narzędziem,które pozwala utrzymywać harmonię pomiędzy poszczególnymi królestwami. Niestety dla niego - dosięga go zemsta królowej Attolli, przez co sprawy samego złodzieja ale także i królestw bardzo się komplikują.

To właśnie ta komplikacja, zagrożenie zewnętrze, decyzje polityczne i wojskowe są tłem dla całej książki. Historia tutaj nabiera...

Na prawdę świetna lektura. Planowanie i strategie wojenne oraz przewrotność sytuacji wzbudza ciekawość, a czytanie staje się ogromną przyjemnością.

Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło jak rozwój wydarzeń w Królowej :)
i wreszcie jakiejś dojrzały i nie przesłodzony wątek miłosny, którym nie znudziłam się po pierwszej wzmiance. Polecam !

-Nie czuję się jak bohater. Raczej jak idiota.
-Wydaje mi się, że bohaterowie na ogół tak właśnie się czują.

Po tym, jak zachwyciłam się pierwszą część, z niecierpliwością wyglądałam tomu drugiego, szukając go po księgarniach i bibliotekach. Z żalem muszę przyznać, że niestety kolejne części nie zostały przetłumaczone na polski.

Kilka pierwszych rozdziałów wysoko...

Przez długi czas tęskniłam za pierwszą częścią, nudziły bowiem mnie opisy wojennych działań pomiędzy trzema królestwami i już nawet zamierzałam odłożyć książkę. Jednak postanowiłam, że przeczytam do końca, żeby nie pozostawiać niedokończonych lektur i nagle... nagle okazało się, że to nie jest opowieść o wojnie, lecz o miłości.
I ta końcówka całkowicie mnie pochłonęła...

Chociaż książka kierowana jest do młodszych czytelników, jest ona o wiele bardziej dojrzała i przemyślana, niż "Złodziej".
Skończyły się śmieszne teksty, pogrywania głównego bohatera, zaczęła wojna. Akcja już od pierwszych stron bardzo szybko mknie do przodu, a nowe intrygi i niedozwolone chwyty występujących w książce postaci można zauważyć chyba w każdym rozdziale.

Pod...

Praktycznie jedyne co pamiętam z całej książki, to to, że rozczarowałam się. Czy to przez to iż nie byłam zaznajomiona z "Złodziejem", czy może faktycznie fabuła "Królowej..." była dość nieciekawa, a postacie słusznie odstręczały brakiem wymiarowości. Trudno, jednak wymagać od powieści, kunsztu na miarę Mistrzów Tolkiena i Lewisa, jednak czytelnik przyzwyczajony do takiej...

Całkiem dobra ta książka. Nie przeczytałam w bibliotece notatki z okładki i trochę się zdziwiłam ,że tu żadnych magów czy wróżek . Ta książka to raczej rodzaj romansu literatura typowo kobieca. Fajnie się czytało ale nie polecam miłośnikom fantastyki raczej panią lubiącym romanse.

Na półkach: , , , , ,

Dyskusje