Hotel

1994-01-01
1994-01-01
Sławomir Kędzierski
hotel ludzie finanse

Uwielbiam Hailey'a za mrówcze rozpoznanie środowiska. Właściwie dopiero takie książki można nazwać obyczajowymi. Mimo że opis życia, społeczeństwa, procedur, zwyczajów już się zdezaktualizował, to tak drobiazgowe opisanie ludzi, miejsc, zależności, hotelowej "kuchni" to majstersztyk. Są tu klienci, stali i jednorazowi, samobójcy i imprezowicze, są pracownicy, pokojówki, sprzątaczki, portierzy, są kradzieże, zniszczenia, konserwatorzy, jest dział reklamy, podbieranie klientów, są romanse biurowe, są śledztwa. Mało tego każdy bohater ma swoje życie, swoje problemy zarówno zawodowe, jak i prywatne, co rzutuje na hotel. Nawet drobny złodziejaszek hotelowy znalazł w tej książce miejsce na opisanie swojego fachu i problemów z jakimi się boryka. Zanurzamy się w świat "Hotelu" z całą jego skomplikowaną złożonością.

Haileya znałem z Portu lotniczego a tu proszę - bardzo zgrabna powieść o hotelach i ludziach zaplątanych w zależności - tak zawodowe jak osobiste. Świetnie napisane. Samo się czyta.

W ciągu pięciu dni pośród gorącego, gorączkowego lata w Louisiana, życie kolorowych postaci obsadziły się w szereg publicznych, prywatnych i osobistych dramatach w słynnym luksusowym hotelu St. Gregory.

Następna świetna powieść środowiskowa Haileya.

Następna świetna powieść środowiskowa Haileya.

Może uznacie to za przesadę, ale czyż to nie paradoks, że pracuje w hotelu i czytam takie książki :) ale lubię.. takie historię.

Podobna do innych, łatwo przewidzieć co będzie na końcu, jednakże wciągająca

Podobna do innych, łatwo przewidzieć co będzie na końcu, jednakże wciągająca