Pułapka zza grobu

Okładka książki Pułapka zza grobu Dennis Lehane
Okładka książki Pułapka zza grobu
Dennis Lehane Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Patrick Kenzie i Angela Gennaro (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Patrick Kenzie i Angela Gennaro (tom 3)
Sacred
Prószyński i S-ka
2011-11-10
2006-12-01
Ewa Gorządek
Śledztwo Detektyw Zaginięcie

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 Gary Alexander, R.A. Allen, Doug Allyn, Matt Bell, Jay Brandon, Lee Child, Phyllis Cohen, John Dufresne, Lyndsay Faye, Gar Anthony Haywood, Jon Land, Dennis Lehane, Lynda Leidiger, Phillip M. Margolin, Chris Muessig, Mary Stewart Atwell, Albert Tucher, Kurt Vonnegut, Joseph Wallace, Mike Wiecek, Ryan Zimmerman
Najlepsze amer... Gary Alexander, R.A...
Okładka książki USA Noir. Część I Megan Abbott, Lawrence Block, Tim Broderick, Joseph Bruchac, Jerome Charyn, Lee Child, Reed Farrel Coleman Reed Farrel, Michael Connelly, Barbara DeMarco-Barrett, Jeffery Deaver, Elyssa East, Maggie Estep, Jonathan Safran Foer, J. Malcolm Garcia, James W. Hall, Pete Hamill, Terrance Hayes, T. Jefferson Parker, Karen Karbo, Bharti Kirchner, William Kent Krueger, Dennis Lehane, Laura Lippman, Tim McLoughlin, John O'Brien, Joyce Carol Oates, Bayo Ojikutu, George Pelecanos, Pir Rothenberg, S. J. Rozan, Lisa Sandlin, Julie Smith, Asali Solomon, Domenic Stansberry, Susan Straight, Luís Alberto Urrea, Don Winslow
USA Noir. Część I Megan Abbott, Lawre...

Poprawi nastrój każdemu z nas lepiej niż baśnie braci Grimm:) Bo czy nie marzymy o tym, żeby psychopatyczni miliarderzy nawzajem się wytłukli?

Trzecia część i chyba najsłabsza mimo, że czyta się najlepiej.
Dużo dziwnych zwrotów akcji i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności.
Para bohaterów też pozbawiona błysku. Sam pomysł na fabułę dobry ale wydaje mi się, że autor przesadził z akcją.

Trzecia część i chyba najsłabsza mimo, że czyta się najlepiej.
Dużo dziwnych zwrotów akcji i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności.

Cały czas dobrze się czyta Lehane. Jeżeli ktoś polubił ten dziwny klimat całego cyklu, ten rys bohaterów i poziom zagadek rozwiązywanych przez parę detektywów, to chyba, bez obawy, może sięgać po kolejną pozycję. Ja zamierzam to zrobić, bo interesuje mnie również (poza zbrodnią oczywiście),jak dalej ułożą się stosunki Patrica i Angeli.

Ciekawy kryminał z wciągającą fabułą, zaskakującymi i nieco niespodziewanymi antagonistami oraz dostateczną dozą mroczności i brutalności. Rozczarowujący wątek tajemniczego kościoła-sekty i organizacji pomocy psychicznej. Ogólnie książka trzyma poziom poprzednich części serii

Po przeczytaniu paru książek z tej serii można rozszyfrować trik autora: generalnie gdzieś w 4/5 powieści przenicowuje bohaterów tak, że szukający staje się szukanym, a ścigany ofiarą. Czyta się znakomicie, widać jakąś predylekcję pisarza do socjo- i psychopatów. Czysta rozrywka na niezłym poziomie.

To moje drugie spotkanie z parą detektywów. Fabuła zawiła z kilkoma dobrymi zwrotami. Jednak najbardziej urzekli mnie główni bohaterowie - nie sposób ich nie polubić. Już zamówiłem kolejną część cyklu.

Tym razem zawiodłam się na autorze, niby wszystko na swoim miejscu, a nudzi. Czyta się szybko ponieważ autor ma przyjemny styl, ale wypadki i cała kryminalna zagadka nie umiała mnie wciągnąć. "Gdzie jesteś Amando" tak bardzo podobało mi się, że nie skreślam Lehana i na pewno sięgnę po inne jego książki.

Znakomity Lehane. Polubiłam głównych bohaterów, choć dopiero po przeczytaniu książki dowiedziałam się, że to już trzeci tom ich przygód. Chętnie poznam poprzednie i kolejne. Książki Lehane'a znakomicie nadają się na ekranizacje. I na szczęście często ekranizacjami się stają. Polecam.

Odczucia takie sobie, raczej słabo

Odczucia takie sobie, raczej słabo

O tej sympatycznej parze detektywów czytam niestety trochę chaotycznie, tak mi jakoś te tomy w ręce wpadają nie po kolei...
Ta część opowiada o poszukiwaniach córki bogatego biznesmena, która zaginęła po traumatycznych przeżyciach. Wszystko na pozór jest proste: młoda, wrażliwa osoba, śmierć bliskich, jej depresja; ale im dalej detektywi posuwają się w swych poszukiwaniach, tym bardziej sprawa się komplikuje. Nic nie jest prawdą: białe jest czarne, a czarne jest białe - czy jakoś to tak brzmiało :-)

• Kryminał
  • Dennis Lehane