Bitwy, które zmieniły bieg historii

Okładka książki Bitwy, które zmieniły bieg historii
praca zbiorowa Wydawnictwo: G+J powieść historyczna
powieść historyczna
G+J
2011-11-23
2011-11-23
978-83-7778-100-5
bitwy focus historia

więcej Więcej

Spodziewałem się dużo więcej po książce o takim monumentalnym tytule, sygnowanym "Focus Historia".
Ogólnie książka to raczej zbiór losowych brudnopisów prac licencjackich studentów zaocznych z wydziały historii jakiejś Wyższej Szkoły Tego i Tamtego.
Takie wrażenie nachodzi czytelnika już w trakcie "lektury" spisu treści... ale to dopiero początek gehenny naiwnego...

Prawdę mówiąc rozczarowałem się. Niewiele się dowiedziałem (sporo już wiedziałem, więc może tu leży przyczyna). Czyta się szybko. Czytelnicy, którzy mocno interesują się historią jednak niewiele ciekawego znajdą w tej książce. Pozycja raczej dla odbiorców mniej obeznanych.

Wartkie, pochłaniające w całości opisy tych wielkich bitew. Fajna książka do pochłonięcia w kilka popołudni.

• 2012
  • Historia
  • Dokumentalne Historyczne
  • Do przeczytania (Mam w domu)
  • 9 - Biblioteczka E-booków
  • Rok 2013

Dodaj cytat z książki Bitwy, które zmieniły bieg historii