Wojna Zimowa. Sowiecki atak na Finlandię 1939-1940

2001-01-01
83-88595-90-3
Janina Sałajczyk
druga wojna światowa 2 wojna światowa 2 WŚ rosja finlandia

Jedna z niewielu publikacji na rynku polskim o mało u nas znanej wojnie sowiecko-fińskiej 1939-1940. Oparta na źródłach fińskich (do innych nie było dostępu). Dobrze napisana ramowa charakterystyka tej wojny, nie jest ani studium wojskowym ani studium polityczno-społecznym. Polecam dla osób chcących zapoznać się z najważniejszymi faktami. Trochę brakuje odwołania do tzw....

Do opisów działań militarnych w tej książce nie za bardzo można się przyczepić. Dzieło to nosi jednak niestety piętno czasów w których zostało napisane. Pierwsze wydanie tej książki pochodzi z roku 1973 i o ile dostęp do fińskich archiwów nie przedstawiał wtedy trudności, podobnie jak i wywiady z fińskimi weteranami wojny (Których wtedy żyło jeszcze wielu) to już bardzo...

Moim zdaniem pierwsza połowa książki lepsza od drugiej.

Czyta się ją szybko, ale jednak trzeba wskazać, iż nie jest to pozycja, która by dokładnie opisywała przebieg Talvisoty.

Wspaniała książka opisująca najodważniejszy naród świata - Finów. Oczywiście jest to najodważniejszy naród świata ponieważ ma najdłuższą granicę lądową z Rosją spośród wszystkich sąsiadujących z nią państw.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo dobra książka. Wydana po raz pierwszy w latach 70., stanowi skondensowany a jednocześnie dobry (moim skromnym zdaniem) opis przebiegu Talvisoty. Bardzo ciekawe (choć kiepskiej jakości - to chyba wina druku) zdjęcia i reprodukcje karykatur z lat wojennych.

• II Wojna Światowa
  • Historia
  • Wspomnienia / wywiady
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • 2021
  • 2020