David Beckham. Barwy zdrady

Mireki
2004-01-01
2004-01-01
Krzysztof Mazurek

Nic nie trzeba dodawać do tego opisu: Książka zdradza sekrety angielskiej gwiazdy piłki nożnej - prawdę o relacjach Beckhama z trenerem Manchesteru Alexem Fergusonem, mówi o tym, jak on i Victoria radzą sobie z życiem pod ciągłym ostrzałem mediów, pozwala poznać kulisy związku, który przerósł najśmielsze wyobrażenia redaktorów naczelnych pism bulwarowych oraz oczywiście, dowiedzieć się, jak doszedł do tego, co ma i dlaczego jest taki dobry.

Narobiło się trochę zaległości jeśli chodzi o pisanie recenzji, ale nadzwyczajnej w świecie nie mam na to wiele czasu. Teraz udało mi się go trochę wygospodarować, więc przyjdzie czas na podzielenie się wrażeniami po przeczytaniu książki o piłkarzu, którego zna cały świat.

Davida Beckhama zna każdy, nawet Ci którzy stoją na bakier z piłką nożną, albo w ogóle nie interesują się sportem. Becks to idol milionów kibiców, to człowiek który prócz nieprzeciętnych umiejętności piłkarskich, doskonale zna się biznesie, stąd na przykład ukazanie się kilku książek o sobie. Mimo, tego, że jest wielbiony i obsesyjnie ubóstwiany na całym świecie, twardo stąpa po ziemi. "Nie mam żadnych problemów z kontrolowaniem sławy, która nie wpływa na jakość mojej gry na boisku, a to jest przecież najważniejsze. Jestem normalnym facetem, który na co dzień kupuje jedzenie w supermarkecie." Muszę się pochwalić, że ja spotkałem Beckhama w supermarkecie! Na półkach z maszynkami, pepsi i perfum.

„Barwy zdrady” to tytuł książki opowiadający historię Davida Beckhama. Ci którzy szukają tu miłosnych ekscesów angielskiego piłkarza zawiodą się, bo o miłosnych zdradach nie ma w niej ani słowa. Jednak o wielkiej miłości do Vicotrii owszem! W biografii doskonale i bardzo dokładnie opisano starania Beckhama o gwiazdę Spice Girls. Wątek miłosny przeplata się ze zdradą. Jednak jak wyjaśniłem na początku, David nie wskoczył żadnej kobiecie do łóżka. Owa zdrada dotyczy zmiany barw klubowych. O pamiętnym roku 2003 kiedy to Manchester United zaszokował świat futbolu oddając swoją gwiazdę do Realu Madryt.
Publikacja opowiada właśnie o ostatnim sezonie spędzonym przez piłkarza w ekipie sir Alexa Fergusona. W biografii ujawniono także fakty z szatni, które obiegły świat mediów – o konflikcie Fergusona z Beckhamem. Pokiereszowana twarz, dwa szwy na głowie spowodowały, że odejście gwiazdy United do innego klubu musiało stać się faktem. Prócz kulisów z szatni Czerwonych Diabłów, jest także miejsce o nieustającym śledzeniu państwa Beckhamów przez paparazzich.

„Barwy zdrady” to jednak książka dla fanów – Davida, Manchesteru, czy futbolu. Zainteresują się nią także Ci, którzy lubią Victorię oraz Ci, którzy pragną dowiedzieć się jak być marketingowym bożyszczem i zarabiać na wszystkim. Mnogość nazwisk, fachowych pojęć, ale przede wszystkim brak chronologii powoduje, iż zwykłego czytelnika może przyprawić o zawrót głowy. Ja jednak czytałem tę pozycję z wypiekami na twarzy. Zdjęcia, które tam się znajdują są doskonale dobrane i ilustrują przełomowe momenty w karierze zawodnika (te także można zobaczyć po samej fryzurze na głowie). Z kolei opisy i komentarze bliskich dla Davida osób, sprawiają, że książka ta staje się bardziej autentyczna i pokazują wiele punktów widzenia.

Kilka cytatów z książki:

,,Wiem, że fakt, iż chodzę z Victorią, podwoił zainteresowanie mediów moją osobą. (...) Niekiedy wydaje mi się, że ludzie myślą, że mieszkam w sklepie Gucciego albo u Prady. Martwię się, że kibice zapomnę, iż oprócz tego, że chodzę z jedną z dziewczyn ze Spice Girls, również gram w piłkę”.

„Uwielbiam się zajmować Brooklynem. Muszę się przyznać, że niedawno zmieniałem mu pieluchy. (…)Od czasu, kiedy jest z nami Brooklyn, bardzo wydoroślałem. Patrzę na życie z innej perspektywy. Jeżeli coś mnie zdenerwuje w pracy, wracam do domu i przyglądam się naszemu dziecku”.

Więcej na mateuszminda.blogspot.com

Książka dobrze i szybko się czyta, co do treści w niej zawartej, niestety ciężko mi coś powiedzieć szerzej bo nie interesuję się życiem piłkarza i jego żony na tyle by móc negować jakieś informacje zawarte w tej pozycji. Być może dla prawdziwych fanów Davida informacje mogą być nie wystarczające, dla mnie okazały się wystarczające:)nie na tyle by zanudzić ilością informacji, a raczej zachęcić do dalszego zgłębienia kariery:).

Czytałem bardzo dawno, niebawem zabiore się za nią jeszcze raz żeby sobie przypomnieć i napisać o niej coś ciekawego.

Świetnie się czyta. Autorka chciała przybliżyć życie Davida wielkiej gwiazdy piłki ale także mody i pop kultury. Ta biografia nie jest tylko o nim samym o jego problemach rozterkach do drodze do szcześcia. Czytelnik znajduje w niej drogę , którą musiał David przejść od narodzin do czasów, kiedy stał się wielką ikoną popkultury.

• Biografie
  • Piłka nożna
  • Sport
  • Biografie i Auto B
  • Jegpółka
  • Biografie, Autobiografie, Wspomnienia
  • Biografie, wspomnienia, pamiętniki, literatura faktu

Dodaj cytat z książki David Beckham. Barwy zdrady