Nasz człowiek w Botswanie. Opowieść o Wojciechu Albińskim

Botswana reportaż polski Wojciech Albiński Afryka
literatura podróżnicza
978-83-7495-660-4
Botswana reportaż polski Wojciech Albiński Afryka

Lubię buszować po półkach u szwagra. Niekiedy trafiam na książki, które znam, ale nigdy nie miałam okazji przeczytać do końca. Teraz nadszedł czas na nadrobienie zaległości. Książka jest ciekawa i fajnie się czyta. Autor w jakiś sposób kojarzy mi się z Wojciechem Cejrowskim. Książka wpisuje się w ramy swojego gatunku, tj. literatury podróżniczej. Autor wykorzystał też...

Wojciech Albiński to autor świetnych literacko opowiadań afrykańskich, bazujących na jego osobistych przeżyciach. Bartosz Marzec reportersko przybliża jego życie. A jest ono jak i twórczość Albińskiego: barwne, nietuzinkowe i pełne specyficznego humoru.:
"Tu mignęła zebra, tam podniosła łeb żyrafa, nieco pyłu wzbił biegnący struś. Wojtek doszedł do wniosku, że stwarzając te...

Historia Wojciecha Albińskiego mocno przepleciona wątkami i wydarzeniami historycznymi (powstawania krajów na południu Afryki, historia apartheidu w RPA, rownież wątki Szwajcarskie i Francuskie). Jest to opowieść o Polaku, który w czasach PRL żył jak wolny człowiek, co jak wynika z książki, było możliwe tylko za granicą. Sądzę, że książkę można potraktować również jako...

W mojej opinii trochę poplątana fabuła, ciężko się ogarnąć w kolejności wydarzeń i losów bohaterów. Liczyłem na więcej anegdot z afrykańskiego życia Pana Wojciecha.

• Afryka
  • Własne
  • Trójka: Z najwyższej półki
  • TZJ
  • Chcę w prezencie
  • Polecane przez Nogasia

Bartosz Marzec Nasz człowiek w Botswanie. Opowieść o Wojciechu Albińskim Zobacz więcej