Po rozum do głowy

Wojciech Witkowski Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
BIS
literatura dziecięca
2011-05-01

Fajna, bezpieczna i pouczająca. Idealna dla starszych przedszkolaków, uczniów klasy pierwszej do pogadanki o wartości nauki i szacunku do niej. Jedyna uwaga, to imiona bohaterek są dość "kwadratowe", trudne do wypowiadania. Reszta bardzo pozytywna.

Ta bajka to kompletnie nie "moja bajka". Dziecko się nudziło, a ja razem z nim.
Chociaż książeczka kusi przepiękną szatą graficzną i, jakby nie było, ciekawym tytułem... Treść jest rozczarowująca :(
Przygody kózki i owieczki, które próbują znaleźć rozum są po prostu nudne.
A słowa "obżerać, żreć" miały wprowadzić nutkę komizmu?
Największym atutem książki są...

Troszkę trudna książeczka, o rozumku i madrosci życiowej.

Książka nie porywa, ale przeczytać można! Myślałam, że będzie tak zabawna, jak przygody pirata Rabarbara.

Super opowiadanie o mądrości i rozumie (którego jak powietrza czasami brakuje). Obowiązkowa pozycja dla dzieci w każdym wieku, od 0 do 100.

Bardzo nam do gustu przypadła historyjka o kózce Anime i owieczce Anibe, które to szukały rozumu.
A zaczęło się tak...

Mama koza Melania Meczyńska urodziła śliczna córeczkę Anime, a mama Beata Beczyńska Anibe. Ten wstęp już jest zapowiedzią ciekawej opowieści. Kózka i owieczka zaprzyjaźniły się. Razem spędzały całe dnie na zabawie na łące. I byłyby tak beztrosko bawiły...

Czy Wam także zdarza się użyć jakiegoś powiedzonka czy zwrotu w stosunku do swojego dziecka, które maluch zrozumiał bardzo dosłownie? Mnie się to zdarza bardzo często. Pamiętam jak kiedyś powiedziałam do Alicji, że rusza się jak mucha w smole, po czym moja córeczka zasypała mnie całym mnóstwem pytań, dlaczego ta mucha się tam znalazła i kiedy ją widziałam, no i oczywiście...

Wojciech Witkowski zauroczył mnie swoją opowieścią. Zabawna i pouczają historia o dwóch owcach zachwyci każdego młodego czytelnika. Zapraszam więc do lektury.

Jednymi z bohaterek są koza Melania Meczyńska i owca Beata Beczyńska. Już ich imiona są niezwykle zabawne i sprawiają, że mamy ochotę poznać, co też takie spotkało te dwie sympatyczne bohaterki. Melania przez całą...

Ulubiony Autor

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dziecięce
  • Chcę w prezencie
  • BIS
  • Dla Dzieci
  • Wieczorynkowe
  • Dziecięce - Królestwo chłopców ;)

Dodaj cytat z książki Po rozum do głowy