Podróże życia cz. 1

2012-03-21
2012-03-21
978-83-7596-361-8
podróż wyprawa eskapada

„Podróże życia”. Osobiście to ja nie za bardzo chciałabym już dzisiaj stwierdzić, ze taką odbyłam. Ale może inni mają już taką za sobą, i może zarażą mnie pragnieniem podążenia swoimi śladami? Więc przygotowałam się na emocjonujące opowieści, pełne oczarowań i zadziwień, gdzie autorzy przekonają mnie o wyjątkowości odwiedzonego przez siebie miejsca.

A co dostałam? Ot, zwykłe relacje z zagranicznych wyjazdów, o których mogę przeczytać w pierwszym lepszym magazynie podróżniczym. Co prawda opisy odległych i trochę bliższych mi zakątków świata, podane są zgrabnie i profesjonalnie ale żeby autorzy zarazili mnie swym entuzjazmem, tego powiedzieć o sobie nie mogę.

A co dostałam? Ot,...

Co ta książka opisuje? Ciekawe miejsca i ciekawe podróże po różnych zakątkach naszej planety. Książka zawiera relacje dziesięciu osób z ich niezwykłych podróży. Zawiera wiele zdjęć, a każda podróż kończy się poglądową mapką. Książka okazała się bardzo ciekawa i może zachęcić do podróży i wypraw w różne niezapomniane zakątki świata. Warto ją polecić, co też czynię.
Wstęp do książki napisała Martyna Wojciechowska. Po nim znajdziemy opisy dziesięciu wypraw. Po kolei: do Tanzanii ("Afryka nie taka dzika" autor - Monika Witkowska),Peru ("Śladami Boga Słońca" Barbara Radwańska),Turcji ("Orientuj się na wschód" Agnieszka Franus),Indonezji ("Zaczarowane wyspy" Edi Pyrek),na Madagaskar ("Ósmy kontynent" David Kaszlikowski),do Albanii ("Albańska studnia" Barbara Żukowska),Meksyku ("Ale Meksyk!" Dorota Chojnowska),na Hawaje ("Aloha Hawaii!" Magda Zbrzeska),do Uzbekistanu ("Jedwabnym szlakiem" Wojtek Paczos),Australii ("Kraina kangurów" Marek Tomalik).
Książkę przeczytałem z uwagą, zainteresowaniem i z zaciekawieniem. Teksty nie są nudne, zdjęcia bardzo dobre, całość godna uznania.

Wstęp do...

Książka zawiera 10 relacji z podróży pasjonatów podróżujących pasjami po różnych zakątkach świata. Podróże barwnie opisane, aż chciałoby się spakować i jechać odkrywać nieznane. Opowieści są inspirujące, jednak do ich realizacji, pomijając już rzeczy przyziemne, potrzeba najzwyczajniej w świecie odwagi i prawdziwej duszy włóczykija.

Książka jest ładnie wydana – na kształt dziennika z podróży i bardzo bogato ilustrowana. Są tu opowieści bardziej i mniej ciekawe, jak to w zbiorze opowiadań, jedne nas pochłaniają a inne nie. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Książka jest ładnie wydana – na kształt...

Książka zawiera zwięzły i konkretny opis 10 podróży w różne zakątki świata. Każda relacja z wyprawy jest autorstwa innej osoby, co według mnie, jest dużym plusem. Przez ponad 200 stron nie znudzimy się tylko jednym stylem pisarstwa, jak również każdy z podróżników zwraca uwagę na trochę inne rzeczy - jeden w swojej relacji przybliży nam historię danego regionu, inny zatraci się w opisach zabytków lub otaczającej go przyrody, a kolejny zwróci uwagę na ludzi i kulturę. Poza tym publikacja zawiera piękne zdjęcia.

Bardzo fajnie, ciekawie napisane relacje z dziesięciu różnych egzotycznych stron świata.
Nie nudzące opisy, taka kwintesencja najważniejszych informacji, zabarwionych malowniczą charakterystyką krajobrazów, kultury, przyrody, smaków i zapachów.

Bardzo lubię sięgać po literaturę podróżniczą ponieważ nie zawsze stać mnie na to aby spakować plecak, zostawić wszystko i wyruszyć w drogę.
Takie książki powodują, że każdego dnia mój świat się poszerza. I dzięki im za to :)

• Podróże
  • Podróżnicze