Czas Horusa

Okładka książki Czas Horusa Dan Abnett
Okładka książki Czas Horusa
Dan Abnett Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Herezja Horusa (tom 1) Seria: Czarna Biblioteka fantasy, science fiction
Herezja Horusa (tom 1)
Czarna Biblioteka
Horus Rising
Fabryka Słów
2012-06-01
2012-06-01
Michał Kubiak

Okładka książki Bezprawie: Wojna o bydło, Z prochu w proch Dan Abnett, Phil Winslade
Bezprawie: Woj... Dan Abnett, Phil Wi...
Okładka książki Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Lee
Spaczony Miecz Dan Abnett, Mike Le...

Biorąc pod uwagę potencjał drzemiący w tym uniwersum, spodziewałem się czegoś bardziej interesującego.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana uniwersum WH40k.
Jest siła, męstwo, honor, dźwięk bolterów i Astartes.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana uniwersum WH40k.
Jest siła, męstwo, honor, dźwięk bolterów i Astartes.

2047

Trzecie spotkanie z Warhammerem i jak do tej pory najciekawsze. Kosmiczne dark fantasy o ludzkim Imperium. Podoba mi się uniwersum, historia w tym tomie także dobrze opowiedziana. Poczytam Herezję Horusa dalej.

Piękna historia o czasach gdy racjonalizm Imperium był kontrą dla wydawałoby się przesądu. Dla fanów wh40k

Pierwszy raz miałem kontakt z tym uniwersum. Nie ukrywam, że bardzo lubię książki z wielkim uniwersum, z historią, z cywilizacją. Dwa pierwsze rozdziały czytałem z wielkim bólem. Pomyślałem sobie o co tutaj chodzi? Tutaj się nic nie dzieje. Jakieś luźne opowiadania. Fuj. Ale już kolejne rozdziały, przyciągały mnie. Pokazywały fenomen tego uniwersum, tej cywilizacji. Jeszcze jest dużo do poprawy, ale jest dobrze. Mam nadzieję, że kolejny rok również będzie dobry, a chciałbym żeby był lepszy.

Do tej pory z uniwersum Warhammera 40k miałem do czynienia jedynie za pomocą gier komputerowych, które jednak nie dawały mi właściwego zarysu historii uniwersum dla laika jak ja. W związku z tym sięgnąłem za polecaną przez wielu wyżej wymienioną pozycję, do której nie ukrywając podchodziłem z dużą dozą rezerwy. Okazało się, że zupełnie niesłusznie, gdyż pozycja ta okazała nie tylko wyjątkowo przyjemna, ale również niesamowicie wciągająca. Napisana prostym językiem, w dosadny sposób ukazująca zarówno relacje między postaciami a także opisy walk, które jednak liczyłem, że będą bardziej brutalne. Z wielką chęcią sięgnę po kolejną część serii.

Najbardziej męska książka jaką przeczytałem kiedykolwiek. Filozofia jaką podążają Ci wojownicy, brutalność,... Uniwersum znam dość dobrze, ale uzupełnienie tej suchej wiedzy o kawał porządnej beletrystyki - idealne <3

Nieoczekiwanie bardzo dobrze się bawiłem :) Nie trzeba znać świata przedstawionego, chociaż oś czasu na wiki na pewno pomoże w orientacji.

Szału nie ma, aczkolwiek to wina głównie autora, którego warsztat jest beznadziejny. Samo uniwersum niesamowicie wciąga.
Nie wiem czy przeczytam następną część, bo mimo ciekawej historii podano ją w tak płytki sposób, że nie czuję potrzeby kontynuacji.

Książka ta leżała na moim regale dłuższy czas, ale ciągle były do przeczytania inne. Teraz, kiedy po nią sięgnęłam, cieszę się z czasu spędzonego z nią. Opisy walk i relacji między postaciami są bardzo interesujące. Mój mąż widząc mój zapał w opowiadaniu i niej zdecydował się przeczytać ją jeszcze raz. Sięgam po kolejną część.

• Warhammer
  • Science Fiction