Michael Wittmann. Najskuteczniejszy dowódca czołgu w II wojnie światowej. Tom II

Patrick Agte Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna historia
Michael Wittmann erfolgreichster Panzerkommandant im Zweiten Weltkrieg und die Tiger der Leibstandarte SS Adolf Hitler
978-83-62913-59-6
Marek J. Murawski
Oficyna Wydawnicza Finna
historia
978-83-62913-59-6
Marek J. Murawski

Druga część biografii Wittmanna i historia dywizji "LSSAH"; tym razem autor koncentruje się na opisie działań jednostki na zachodnim teatrze walk.

„Tym co ich wyróżnia i stawia ponad innych, nie jest suma ich dokonań i wymierny liczbowo sukces […], rozstrzygająca cechą staje się ich zdolność do przetrwania tak długiego okresu czasu”

Mamy przez sobą drugi i ostatni zarazem tom biografii Michaela Wittmanna, prawdziwej legendy niemieckich wojsk pancernych okresu II wojny światowej. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy...

• II Wojna Światowa
  • Historia