Okładka książki Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną Izabela Fornalik
Izabela Fornalik Wydawnictwo: Stowarzyszenie Bardziej Kochani poradniki
poradniki
Stowarzyszenie Bardziej Kochani
2011-01-01
2011-01-01
83-918212-2-6
seksualność seks miłość dojrzewanie poradnik niepełnosprawność edukacja seksualna

Bardzo przystępnie i ciekawie napisany poradnik. Również bardzo przydatny, gdyż jest to chyba jedyna taka pozycja na polskim rynku.

Książka porusza temat często uchodzący za tabu, także wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych, którym problem teoretycznie nie powinien być obcy.
Autorka w naturalny sposób pisze o miłości i seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wyjaśnia, jakie zmiany zachodzą w organizmie i sposobie postrzegania świata, radzi, jak objaśniać je dorastającym dzieciom, co uznawać za tzw. normę, a co nie.

Książka podejmuje także inne ważne tematy, m.in. oznak wykorzystywania seksualnego, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy dziecko nie potrafi mówić. Krok po kroku I. Fornalik tłumaczy, jak postępować w sytuacjach podejrzeń i jak chronić dzieci przed złym dotykiem.

Osobny rozdział poświęcony jest prawu osób niepełnosprawnych do edukacji seksualnej, która zwykle jest lekceważona i zaniedbywana w placówkach oświatowych i wychowawczych.

To mądra i odważna książka, którą powinni przeczytać wszyscy mający kontakt z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Pomaga zrozumieć wiele zjawisk związanych z dojrzewaniem, nie ograniczając się jedynie do cielesności, gdyż autorka sporo miejsca poświęca uczuciu miłości.

W wyżej wymienionym temacie, nie ma lepszej książki o seksie.

W wyżej wymienionym temacie, nie ma lepszej książki o seksie.

• Chcę mieć na własnej półce
  • Hmmm...
  • KUPIĆ!