Skarb

Okładka książki Skarb Brendan Reichs, Kathy Reichs
Okładka książki Skarb
Brendan ReichsKathy Reichs Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Tory Brennan (tom 2) Seria: Wirusy kryminał, sensacja, thriller
Tory Brennan (tom 2)
2014-10-17
2011-01-01
Łukasz Małecki
Kathy Reichs Brendan Reichs thriller sensacja literatura młodzieżowa

"Skarb" Kathy Reichs i Brendan Reichs.

Drugi tom sensacyjno - przygodowej serii dla młodzieży z elementami fantasy, w której główną rolę odgrywa Tory Brennan, cioteczna wnuczka Temperance Brennan.

Tory i jej przyjaciele: Ben, Hiram i Shelton próbują odnaleźć legendarny skarb piratki Anne Bonny i wykorzystać go do uratowania Instytutu Badawczego Loggerhead Island, bo jego likwidacja grozi opuszczeniem wyspy Morris, gdzie przyjaciele mieszkają. I to grozi ich rozstaniem. A to może być dla nich niezbyt pożądane.
Poszukiwanie skarbów nie jest jednak bezpieczne dla przyjaciół. Ich śladem podążają inni miłośnicy skarbów, do tego śmiertelnie groźni.
Przygody młodych ludzi są opisane z takim rozmachem i brawurą, jak pokazują to niektóre znane filmy przygodowo - sensacyjne. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to będzie się z tą książką nieźle bawił. 😉

"Skarb" Kathy Reichs i Brendan Reichs.

Skarb" to 2 tom serii o Tory Brennan. Podczas czytania pierwszego tomu miałam wrażenie, że książka pisana jest dla 10 latków😐🤔 Teraz stwierdzam, że tom 2 jest znacznie lepszy od pierwszego🙃

W "Skarbie" nasi bohaterowie, czyli Tory, Hi, Ben i Shelton, używając swoich mocy próbują odnaleźć legendarny piracki skarb Anne Bonny. Dzięki niemu chcą uratować Instytut, gdzie pracują ich rodzice.

W tej części akcja jest dużo lepsza, chociaż schemat podobny, co w "Wirusach", czyli nastolatki wpadające w tarapaty i wychodzące bez żadnego szwanku z każdej opresji.

Książka jest ok i jak najbardziej cała seria nadaje się idealnie na wakacje🙂

Kupiłam 4 książki Reichs, zachęcona licznymi pozytywnymi opiniami. Nie znalazłam dla nich oparcia w rzeczywistości. Ksiazki są pisane marnym, infantylnym językiem, jak podłej jakości młodzieżówki. Nudne niesamowicie. Odradzam.
To było największe rozczarowanie 2018 roku.

To było największe rozczarowanie 2018 roku.

Bardzo zgrabnie napisana książeczka przygodowa dla młodzieży i nie tylko. Z nutką fantastyki. Polecam.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Chyba nawet lepsza niż poprzednia. Szybko się czyta. Ciekawa akcja. Dużo się dzieje. Polecam

Tory i jej przyjaciele rozwiązali tajemniczą zagadkę śmierci dawnej mieszkanki ich wyspy. Teraz mają na głowie inne zmartwienia.
Instytut, w który pracują ich rodzice ma zostać sprzedany. Jednak wspólnymi siłami znajdują pewną informację, która może uratować ich życie na wyspie. Tajemniczy skarb Piratki Anne Boni. Poszukują oni jakichkolwiek poszlak. Kiedy trafiają na podpowiedź bez zastanowienia ruszają by szukać tajemniczego skarbu.
Jednak Tory, Hi, Shelton oraz Ben mają inne zmartwienia. Ich moce bardzo się nasiliły. Wirus, który jest w ich ciałach nadal szleje. Zauważają że "fleszowanie" wyostrza ich niektóre zmysły. Jednak Tory posiada jeszcze jedną zdolność. Może wedrzeć się do umysłów przyjaciół jak i innych ludzi. Zamiast uważać Tory pakuje się jednak w kłopoty. A to może oznaczać że ich sekret wyjdzie na jaw...

Przygody tak nieprawdopodobne, a jednak miło się czyta. Chyba wolałabym, aby miejsce akcji było trochę mniej realne... ale z radością sięgnę po następną część, gdy tylko przybędzie do mnie paczucha.

Bardzo dobra, trzymająca w napięciu kontynuacja serii zapoczątkowanej przez "Wirusy". Czwórka przyjaciół pakuje się w kolejne kłopoty, tym razem próbując odnaleźć skarb piracki, a przyświeca im naprawdę szczytny cel i po raz kolejny mają wszystkich przeciw sobie. Naprawdę ciekawa powieść przygodowa dla młodzieży.

Pierwszym tomem byłam absolutnie zachwycona i do drugiego tomu podchodziłem z ogormnym entuzjazmem i choć nie okazał się tak genialny jak Wirusy to był świetny i w wielu przypadkach naprawdę zaskakujący!

Po przeczytaniu pierwszego tomu miałam ochotę na kolejny a to za sprawą ciekawych wątków jakie udało mi się znaleźć w pierwszej części.

Ponownie spotykamy się z Tory, Benem, Sheltonem i Hi. Po odkryciu swoich wilczych mocy, próbują dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Dzieciaki nie mają łatwo, ponieważ muszą ukrywać je przed innymi. Ponownie zżyłam się Tory i Benem. Tory to dziewczyna, która jest wierna swoim przekonaniom i nawet pod presją nie porzuca ich. Widać było gołym okiem, że Ben coś czuje do dziewczyny i mam nadzieję, że ten wątek zostanie dalej pociągnięty.

Książka zawiera podobny do poprzedniczki schemat: nastolatki w pościgu za czymś wpadają w kłopoty i zawsze jakimś cudem udaje się im z nich wyplątać. Lecz pomimo tego, autorom ponownie udało się mnie zaskoczyć. I to nawet niejednokrotnie. Ciekawą postacią jest sama piratka Anne Bonny (jest to osoba jak najbardziej realna, która żyła w XVIII wieku) i wątek jej skarbu – chociaż zadziwiające jest to, że nastolatkom udało się im go odnaleźć a dorosłym, którzy szukali go przez lata, misja ta zakończyła się niepowodzeniem..

Tak jak poprzedniczkę, „Skarb” czytało mi się szybko a to za sprawą lekkiego języka. Również dialogi nie są wymuszone ani sztuczne. Ze „Skarbem” nie można się nudzić, gdyż akcja pędzi jak szalona, a co stronę mamy do czynienia z różnymi niebezpieczeństwami i pułapkami.

• Kathy Reichs
  • 2015