Człowiek globalny. Globalizacja, ewolucja, historia kobiet, neuropolityka, neuroekonomia, kryzys ekologiczny
- Kategoria:
- popularnonaukowa
- Seria:
- Biblioteka Myśli Współczesnej
- Wydawnictwo:
- Państwowy Instytut Wydawniczy
- Data wydania:
- 2009-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2009-01-01
- Liczba stron:
- 272
- Czas czytania
- 4 godz. 32 min.
- Język:
- polski
- ISBN:
- 9788306031881
- Tagi:
- globalizacja polityka kapitalizm
Profesor Dorota Czajkowska-Majewska napisała książkę z pogranicza wielu dziedzin: antropologii, biologii, socjologii, psychologii, ekologii, gender studies oraz polityki. Jej przedmiotem są różne aspekty globalizacji, a w szczególności globalne problemy ludzkości wynikające z jej egoistycznego działania i patriarchalnej cywilizacji oraz zagrożenia dla ludzkiej egzystencji ze strony neoliberalnego kapitalizmu i napędzanego przez niego konsumpcjonizmu.
Autorka mówi o wynaturzeniach medycyny, o postępie cywilizacyjnym, który wiedzie do degradacji środowiska naturalnego i ludzkiego gatunku, o mądrości i sile kobiet oraz ich niezastąpionym, lecz mało znanym wkładzie do kultury i nauki. To książka, która ukazuje wiele patologii naszej cywilizacji, lecz nie jest jednoznacznie pesymistyczna. Sugeruje rozwiązania pietrzących się problemów, które wymagają solidarności miedzynarodowej, genderowej i klasowej zamiast zawziętego współzawodnictwa, ograniczenia wzrostu i konsumpcji zamiast jej napędzania, opiekowania się naturą zamiast jej eksploatowania.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 25
- 9
- 5
- 2
- 2
- 1
- 1
- 1
- 1
- 1
Cytaty
Bądź pierwszy
Dodaj cytat z książki Człowiek globalny. Globalizacja, ewolucja, historia kobiet, neuropolityka, neuroekonomia, kryzys ekologiczny
Dodaj cytat
OPINIE i DYSKUSJE
Ubóstwo, nierówności społeczne i degradacja środowiska to w mojej ocenie poważne wyzwania, które wymagają refleksji intelektualnej i badań naukowych. Nie jest zasadnym sprowadzanie problemów współczesności do populizmu, szczególnie wtórnego.
Nie jest to książka o globalizacji, neurobiologii, socjologii. Garstka cytatów z opracowań naukowych i statystyk nie zmienia charakteru publikacji. Pozorność i brak oryginalności są niestety wyróżniającą cechą publikacji. Negatywna ocena jest wynikiem nieuczciwości - sprzedawania ideologii pod pozorem naukowości.
Książka jest napisana przystępnym i poprawnym językiem.
Zastrzegam, że surowa ocena pracy może być wynikiem intoksykacji szczepionkami w dzieciństwie.
Ubóstwo, nierówności społeczne i degradacja środowiska to w mojej ocenie poważne wyzwania, które wymagają refleksji intelektualnej i badań naukowych. Nie jest zasadnym sprowadzanie problemów współczesności do populizmu, szczególnie wtórnego.
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo toNie jest to książka o globalizacji, neurobiologii, socjologii. Garstka cytatów z opracowań naukowych i statystyk nie zmienia...
Książka miałby wyższą ocenę, gdyby nie propagowanie bzdurnego i szkodliwego antyszczepionkizmu oraz twierdzenia, że lamarkizm został uznany przez naukę. Poza nie jest to zła książka, esej popularnonaukowy wyjaśniający jak na działa dzisiejszy świat pod wpływem globalizacji, o nauce w różnych aspektach życia i jej ciemnej stronie (np. zbrodnicze eksperymenty na ludziach, dyskryminacja kobiet).
Książka miałby wyższą ocenę, gdyby nie propagowanie bzdurnego i szkodliwego antyszczepionkizmu oraz twierdzenia, że lamarkizm został uznany przez naukę. Poza nie jest to zła książka, esej popularnonaukowy wyjaśniający jak na działa dzisiejszy świat pod wpływem globalizacji, o nauce w różnych aspektach życia i jej ciemnej stronie (np. zbrodnicze eksperymenty na ludziach,...
więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to