Wariacje Tischnerowskie

2012-01-01
2012-01-01
Tischner filozofia religia etyka

więcej Więcej

Kiedy zobaczyłam tytuł książki wypożyczyłam ją z biblioteki bez chwili wahania.
Książka składa się z trzech części
1,”Pamięć" na którą składają się artykuły zdające sprawę z niektórych książek , jakie ukazały się po śmierci Filozofa”.
Niestety po przeczytaniu całej książki mało co pamiętałam z pierwszej części.
2. „Dług-„ – autor analizuje najciekawsze według niego wątki...

Mam wrażenie (być może mylne), że autor książki chce być bardziej święty od postaci, o której pisze, chociaż sam Tischner od idealizacji własnej postaci mocno się odżegnywał.

... i niewiele wniosła a już na pewno nie uzdrowiła, jak napisała zachęcając jak myślę, p.red Klich w zapowiedzi. Szkoda że Tischnera jest tylko "połowa książki" a może to tylko moje oczekiwanie i pewna namiętność do tekstów Tischnerowskich spowodowała iż jestem zawiedziony takim "pisaniem na stojąco". Wielka szkoda, bo tekstów o krakowskim myślicielu nie ma zbyt wiele....

• Seria Sfery
  • Chcę w prezencie