Księżniczka na ziarnku grochu

Princessen pa Aerten
literatura dziecięca
Małgorzata Kamyk
księżniczka ziarnko grochu baśń Andersen

Baśnie Andersena stanowiły nieodłączną część mojego dzieciństwa. Jest to jedna z takich pozycji, które wypełniały niegdyś mój wolny czas.

Interesujący sposób ukazania "księżniczki" w dawnych latach :)

Według mnie jest to jedna z najlepszych baśni Andersena. Polecam gorąco

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, pomyślałam, że może pora zapoznać dzieciaki, a zwłaszcza przyszłego pierwszoklasistę z klasyką gatunku, a nie tylko Disney itp. Coś tam było liźnięte w przedszkolu, ale lektura z mamusią jest niezastąpiona :D (taaa jasne, tak się pocieszam ;))

O księżniczce na ziarnku grochu... No cóż, myślę, że ta baśń trąci myszką tak mocno, że...

Popularna baśń, którą chyba zna każdy. Jeden powie, że głupia, drugi, że śmieszna, a ja powiem, że jest to historia o poszukiwaniu prawdziwej - nie tyle księżniczki, co miłości. Doskonała metafora dla trudów, jakie niesie ze sobą odnalezienie drugiej połowy. Bo przecież księżniczek jest wiele, tak jak wiele jest zauroczeń, ale prawdziwa MIŁOŚĆ może być tylko jedna -...

Super bajka.

Nigdy specjalnie nie lubiłam tej bajki.

O baśni nie trzeba wiele pisać, ponieważ każdy zna. Jednak wydanie które posiadamy jest naprawdę wyjątkowe! Ilustracje jakich nie spotkałam nigdzie indziej, moje dzieci głaszczą, skrobią, podszczypują :)

Śmieszna opowieść o tym jak księżniczka zasnęła na ziarnku grochu(oczywiście na łóżku) i nie dobrze jej się spało a przecież ziarnko grochu jest przecież takie malutkie a ta księżniczka spała na chyba dziesięciu materacach i było jej bardzo niewygodnie. Widać, że to bajka bo w normalnym życiu tak by się nie stało.

Dyskusje

• Książki z dzieciństwa
  • Wspomnienia z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Księżniczka na ziarnku grochu