Kronika starożytnego Rzymu

Okładka książki Kronika starożytnego Rzymu Aleksander Krawczuk
Okładka książki Kronika starożytnego Rzymu
Aleksander Krawczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry historia
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Iskry
Data wydania:
1994-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1994-01-01
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
832071432X
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
476
457

Na półkach: , ,

Zestaw notek na temat tego, co ciekawego (o ile wiedza o tym przetrwała — nie wszystkie lata się załapały) stało się w danym roku w starożytnym Rzymie. Pierwszy wpis dotyczy roku 753 p.n.e. (domniemane założenie miasta),a ostatni — roku 337 i śmierci Konstantyna oraz podziału imperium na dwie części. Zapiski na ogół są krótkie, często ograniczają się do jednego zdania. Rzadko trafia się rok tak obfity w wydarzenia wielkiej wagi, aby zapełnić więcej niż stronę.

Ciekawsze wydają mi się początki historii Rzymu. Trochę legend, wiele przełomów, kiedy to coś tam robiono po raz pierwszy w historii ludzkości. Końcówka to już krwawa jatka licznych cesarzy o żywotach niczym u jętek jednodniówek. Ot, kolejnego armia okrzyknęła władcą, więc poprzednika zaciukali, żeby pozbyć się nadmiaru. Aż dziw bierze, że ktokolwiek zgadzał się objąć stanowisko, skoro śmierć naturalna w tej grupie zawodowej stanowiła ewenement.

Więcej szczegółów tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2021/01/kronika-starozytnego-rzymu-jak-w-tytule.html

Zestaw notek na temat tego, co ciekawego (o ile wiedza o tym przetrwała — nie wszystkie lata się załapały) stało się w danym roku w starożytnym Rzymie. Pierwszy wpis dotyczy roku 753 p.n.e. (domniemane założenie miasta),a ostatni — roku 337 i śmierci Konstantyna oraz podziału imperium na dwie części. Zapiski na ogół są krótkie, często ograniczają się do jednego zdania....

więcej Pokaż mimo to

avatar
296
296

Na półkach:

Najkrócej samo mięsko bez kości. Wiedza w formie nieskalanej czymkolwiek. Pozycja to godna polecenia świeżakom w temacie. Tym którzy się w krótkich konkretnych zdaniach chcą zorientować w dziejach Cesarstwa Rzymskiego. Nie zmarudzą tutaj za dużo czasu a temat będą mieli ogarnięty. Pozycja ta to klasyczna kronika więc jako taka jest ciężka do oceny. U mnie głód wiedzy na temat tych fascynujących czasów rozbudziła za co jej chwała. Ach to prawo, ach te obyczaje. Dygresja. O zwyczajach wtedy panujących człowiek co nieco słyszał, niemniej na przykład o tym, że podczas jednego z hulaszczych świąt aktorki tańczące na scenach musiały się obnażać na życzenie publiczności jeszcze nie. Ech, były czasy. Z rozkoszą do nich wrócę a wybrać się w tę podróż mam zamiar przy pomocy książek profesora Krawczuka.

Najkrócej samo mięsko bez kości. Wiedza w formie nieskalanej czymkolwiek. Pozycja to godna polecenia świeżakom w temacie. Tym którzy się w krótkich konkretnych zdaniach chcą zorientować w dziejach Cesarstwa Rzymskiego. Nie zmarudzą tutaj za dużo czasu a temat będą mieli ogarnięty. Pozycja ta to klasyczna kronika więc jako taka jest ciężka do oceny. U mnie głód wiedzy na...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    32
  • Chcę przeczytać
    30
  • Posiadam
    9
  • Historia
    4
  • Historyczne
    3
  • Chcę w prezencie
    2
  • Starożytność
    2
  • Starożytność
    2
  • Rzym
    2
  • Popularnonaukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kronika starożytnego Rzymu


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne