Bagno grzechów

Okładka książki Bagno grzechów Heather Graham
Okładka książki Bagno grzechów
Heather Graham Wydawnictwo: G+J Cykl: Suspense (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Suspense (tom 2)
Tall, dark, and deadly
G+J
2012-04-18
2012-04-18
Danuta Śmierzchalska
przeszłość śledztwo namiętność pożądanie

Okładka książki Szaleństwo Cthulhu Arthur C. Clarke, Heather Graham, Lois H. Gresh, Caitlín R. Kiernan, J.C. Koch, Joseph S. Pulver Sr., Daniel Schweitzer, Michael Shea, John Shirley, Robert Silverberg, William Browning Spencer, Melanie Tem, Jonathan Thomas, K.M. Tonso, Harry Turtledove, Donald Tyson
Szaleństwo Cth... Arthur C. Clarke, H...
Okładka książki Twarzą w twarz David Baldacci, Linwood Barclay, Steve Berry, Lee Child, Lincoln Child, Michael Connelly, Jeffery Deaver, Linda Fairstein, Joseph Finder, Lisa Gardner, Heather Graham, T. Jefferson Parker, Raymond Khoury, Dennis Lehane, John Lescroart, Steve Martini, Douglas Preston, Ian Rankin, James Rollins, M. J. Rose, John Sandford, R.L. Stine, F. Paul Wilson
Twarzą w twarz David Baldacci, Lin...

„Bagno grzechów” Heathem Graham to powieść bardzo przeciętna. Więcej tutaj romansu na poziomie harlequina niż obyczajówki. I tez nie jest to romans zbyt subtelny. Ot, taki nijaki Wątek kryminalny zajmuje zaledwie czwartą część książki, w dodatku jest mocno naciągany i niezbyt wiarygodny. Dialogi, jak cała narracja sprawiają wrażenie pisanych na kolanie. Bohaterowie niby nie są przesadnie wredni, ale nie wzbudzają większej sympatii. Wszystko bardzo przeciętne, niedopracowane, mało nowatorskie- początek tak wtórny, że aż sprawdzałam, czy na pewno nie czytałam już tej powieści. Czyta się szybko i lekko, ale w tej książce nie ma niczego, co pozwoli zatrzymać się w pamięci.

świetna książka. Aż nie można się od niej oderwać. Trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Ginie Marnie - bogata prawniczka. Jej przyjaciółka Sam stara się odnaleźć ją za wszelką cenę. Niestety jej poszukiwania wpędzają ją w tarapaty. Sam już nie wie kto jest prawdziwym przyjacielem a kto mordercą i nie wie komu można zaufać. Świetna książka. Polecam.

Są autorzy, których powieści są przyjemnie przewidywalne. Tak jest właśnie z Heather Graham. Sięgając po jej książki od razu wiadomo, że będzie się miało do czynienia z morderstwem oraz wielkimi namiętnościami… „Bagno Grzechów” nie odbiega niczym od powielanego przez autorkę schematu. I może dla tego jest doskonałą lekturą na długie, jesienne wieczory?
Pewnej nocy znika młoda prawniczka Marnie. Mimo, iż początkowo wszystko wygląda na romantyczną „ucieczkę” z ukochanym, bliscy zaczynają się martwić. Bo niby z kim Marnie miałaby wyjechać, skoro każdy z jej kochanków przebywa w miasteczku? Przyjaciółka Marnie, Samantha zniecierpliwiona opieszałością policji podejmuje śledztwo na własną rękę. Pomaga jej Rowan Dillon, były gwiazdor rocka i mężczyzna, którego dziewczyna niegdyś kochała.
Gdy wkrótce na pobliskich bagnach zostają odnalezione szczątki, wiadomo już że bohaterowie będą musieli zmierzyć się z bezwzględnym mordercą. Tym bardziej, że dopiero rozpoczyna on swoje polowanie…
Książka jest skrzyżowaniem romansu i kryminału. Oba wątki -prowadzone przez Samanthę śledztwo, oraz odnowienie jej relacji z byłym kochankiem, prowadzone są przez autorkę równolegle. Czyta się miło, łatwo i przyjemnie. Równie szybko, pewnie zapomni się całą historię, ale jeśli ktoś liczy na wartką akcję, niebanalną zagadkę z wątkiem romantycznym w tle, to jak najbardziej powinien sięgnąć po „Bagno Grzechów”.

Mi się podobało.

Pewnej nocy znika...

Kolejna bardzo wciągająca książka która utrzymuje napięcie do samego końca. Polecam!

Wydaje mi się, że autorka pisałaby świetne scenariusze filmowe, zamiast książek, choć te ostatnie nie są złe.Mnie wciągają i zaskakują swoim zakończeniem wątku kryminalnego, bo wątek miłosny jest do przewidzenia już od pierwszych stron.

Nigdy nie skupiłam swojej uwagi na książkach autorstwa Heather Graham. Gdy wybrałam się do księgarni przypadkiem natrafiłam na tę książkę. Zainteresowała mnie ona swoim opisem i postanowiłam ją kupić, gdyż wydawała się świetną książką.

Głównym tematem książki jest zaginięcie Marnie. Piękna, młoda prawniczka, która uwielbia i jest znana z swoich zażyłych relacji z mężczyznami. Szczerze powiem, że ta kreacja tej nie przypadła mi do gustu, gdyż wysyła negatywne postacie. Mimo, iż najważniejsze jest jej zaginięcie to główną bohaterką jest jej przyjaciółka Samatha.

Samantha to miła, ładna kobieta. Pod względem charakteru i zachowania jest przeciwieństwem swej przyjaciółki. Czuje, że Marnie zagineła i to tak naprawdę ona motywowała wszystkich do działania. Jest idealnym przykładem osoby, która dla kogoś bliskiego jest w stanie walczyć dla tej osoby i pokazać jak wiele ona dla niej znaczy.

W tej książce także pojawia się wątek romansu. Na przestrzeni tekstu jesteśmy świadkami rozwijającej się relacji Samanthy i Rowana. Jest to jedna z nielicznych par książkowych, która przypadła mi do gustu. Bardzo uwielbiam ich podchody.

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Jej styl jest bardzo prosty. Mam wrażenie, że nie zalicza się ona do tych z górnej półki. Uważam, że nie była to bardzo ambitna, ciężka i wymagająca uwagi lektura.

Co do okładki, to mam wrażenie, że to jeden z nielicznych plusów tekstu. Jak zauważaliście na zdjęciu widoczna jest kobieta. Moim zdaniem oprawa pasuje idealnie do tematyki książki i jest dowodem tego, że okładka nie musi być wymyśla aby zainteresować potencjalnego czytelnika.

Reasumując ,,Bagno grzechów" to może nie ambitna lektura ale na pewno jest świetnym odpoczynkiem po cięższej lekturze. Mam nadzieję, że moja opinia Was nie zrazi i przeczytacie tę książkę, a gdy to zrobicie to dajcie znać mi, jakie są Wasze wrażenia.

Historia romansowa jednak w tle rozwija się bardzo interesujący wątek kryminalny. Szczerze mówiąc oba wątki są wciągające, z każdą stroną czekamy na więcej. Bałam się, że cała książka za bardzo pójdzie właśnie w romans a mile się zaskoczyłam. Na kilku etapach książki zastanawiałam się, który z bohaterów jest porywaczem - może mordercą, zastanawiałam się nawet czy to na pewno ktoś z bohaterów - bo różne historie układają autorzy. Wiele razy brałam pod uwagę każdą osobę jednak prawie do samego końca czułam tą nutkę niepewności czy moje przypuszczenia potwierdzą się. Bardzo fajna książka, lekka, szybko się czyta, polecam na wolny wieczór :)

Akcja książki dzieje się w Miami. Dziwnych zbiegów okoliczności jest za dużo. Na pięć postaci kobiecych pojawiających się w książce,aż trzy pracowały jako striptizerki w tym samym klubie. A WSZYSCY męscy bohaterowie chodzili często do tego właśnie jednego klubu.Nie dowiemy się jakie działania prowadzi policja w celu wyjaśnienia zaginięcia,nie dowiemy się w jaki sposób wykryto zabójcę/porywacza ale za to kilka razy będziemy obserwatorami rodzącej się namiętności między bohaterami. Mnie to absolutnie nie zadowala.

Przewidywalny, kiepski kryminał

Przewidywalny, kiepski kryminał

na podróż idealna nie wymaga żadnego myślenia ;-)

na podróż idealna nie wymaga żadnego myślenia ;-)

• Kryminał
  • Literatura amerykańska
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Thriller romantyczny
  • Domowa biblioteczka Agi :-)

Dodaj cytat z książki Bagno grzechów