Czysta Forma w teatrze

Stanisław Ignacy Witkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe Seria: Teorie Współczesnego Teatru teatr
Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
teatrologia nauka o teatrze teatr teoria teatru teatr czysta forma teatr polski XX wiek
teatr
Teorie Współczesnego Teatru

Z Witkacym mamy układ. Załóżmy, że mam nie za bardzo ustawione pod sufitem. Tak lekko, ciut. Głupio być odrobinę nienormalnym, w świecie ludzi całkiem normalnych. Taki "mniej normalny" człowiek, wiedziony instynktem, szuka innego, podobnego. Żeby było dwóch.
Pochlebiam sobie. Ustawiam się w rzędzie z Witkacym. Co tam, wolno mi. Wizja, którą nakreślił, jest czymś, co gdzieś...

Zanik uczuć metafizycznych na rzecz materii i zalew przez obcą nam kulturę:] prawie wszystko się sprawdziło, a przynajmniej jest w trakcie.

• Sztuka
  • 1 Teatr