Piąta czarownica

horror
2012-10-01
Paweł Wieczorek
masterton

W Los Angeles dzieją się dziwne rzeczy: ludzie są mordowani przez ich lustrzane odbicia, rozpętują się lokalne huragany, od których dodatkowo ludzie ślepną, a część ludzi wymiotuje np. 30 dolarów w bilonie :)

Półświatek gangsterski zdobywa nowe terytoria i wymusza na policji umowę: oni robią swoje, a policja się nie wtrąca, inaczej dojdzie do masakry.

Jeden policjant nie...

Wieki minęły odkąd ostatni raz czytałem powieść Grahama Mastertona, a więc Autora który zaliczał się dawno temu do moich ulubionych. Ale ostatnio pewna Osoba (pozdrawiam, Justynko…) dość mocno zachęciła mnie do ponownej znajomości ze szkockim pisarzem. I naprawdę jestem bardzo wdzięczny, bo to był bardzo udany come back… Na przestrzeni lat nie zmienił się styl pisania...

Jak zwykle Masterton nie zawodzi. Serwuje swym czytelnikom mroczny, mocny i krwawy horror przy którym nie sposób się nudzić. Uważajcie na czarownice....a zakończenie historii jak zwykle zaskakujące. Polecam!

Rewelacyjna książka. Żałuję, że sięgnęłam po nią tak późno.
Krew, voodoo, czarownice, nadprzyrodzone siły, magia i mafia. Jest tu dosłownie wszystko, czego oczekuję od książki z kategorii horroru czy thrillera. Dawno nie czytałam takiej pozycji, w której krew leje się litrami a z człowieka zostaje miazga. "Piąta Czarownica" wciągnęła mnie do reszty, już od pierwszego...

Grahama Mastertona bardzo lubię pisze bardzo dobrze swoje horrory, a "Piąta Czarownica"to dobra książka,czyta się super.
Spędziłam przy lekturze miłe chwile,bardzo mi się podobał.

Magia jest tematem przewodnim wielu książek Mastertona. W jego horrorach często mamy do czynienia z voodoo, santerią, magią indiańską, druidyczną czy słowiańską. Rzadko jednak bohaterami są czarownice z krwi i kości. Masterton podkreślał, że magia i czary to dla niego nieskończenie interesujący temat.

Brytyjczyk zafascynowany był historiami, które na przestrzeni wieków...

Lektura obowiązkowa dla miłośników krwawych jatek. Trzeba przyznać, że Masterton ma fantazję i świetnie radzi sobie z brutalnymi opisami.

Ciekawa fabuła, wciągająca od samego początku. Ale tylko dla ludzi o mocnych nerwach i nie bojących się koszmarów nocnych po przeczytaniu powieści.

Minęło już kilka lat odkąd przeczytałam "Piątą czarownicę", jednak do tej pory pamiętam jak trzymała mnie w napięciu przez cały czas. Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło.

Po książkę sięgnęłam po namowach kolegi. Nie polecał Mi tej konkretnej pozycji, ale pisarza który jakby nie patrzeć-jest bardzo popularny.
Dla Mnie to zupełnie inna bajka.
Makabryczne rozlewy krwi w których biorą udział nadnaturalne siły- to zdecydowanie nie mój typ fascynacji lekturą.
Jednak cieszę się iż przeczytałam tę książkę- dzięki niej utwierdziłam się w...

Lektura w sam raz na letnie popołudnie w ogrodzie. Lekka i wciągająca. Kto lubi Mastertona ten raczej się nie zawiedzie ( cho autor ma lepsze pozycje ).

• Graham Masterton
  • Horror
  • 2012
  • 2014
  • Z biblioteki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Piąta czarownica