Michio Kaku Wydawnictwo: Prószyński i S-ka popularnonaukowa
Einstein's Cosmos: How Albert Einstein's Vision Transformed Our Understanding of Space and Time
Janusz Popowski
Prószyński i S-ka
Einstein kosmos fizyka
popularnonaukowa
Janusz Popowski
Einstein kosmos fizyka

Kieszonkowy przewodnik po najważniejszych odkryciach Einsteina. Przy okazji przybliża sylwetkę tego naukowca.
W moim odczuciu autor dobrze wyważył warstwę popularnonaukową i biograficzną.

Patrząc na rozgwieżdżone niebo w gorące noce, postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę o wątki kosmologiczne. Teoria względności świetnie się do tego nadaje. Kto nie słyszał o Einsteinie i jego wielkich odkryciach. Choć książka jest pisana dla nie-fizyków, obawiałem się żargonu naukowego i nudnego wykładu. Nic z tych rzeczy.

Profesor Michio Kaku opisuje życiorys wielkiego...

Trzeba mieć zacięcie.Ale warto.Naprawdę dla umysłów ścisłych.

Fantastycznie napisana biografia. Czytałem to jak jakiś porządny thriller, tak mnie wciągnęła historia życia człowieka, którego odkryć i wizji nie da się przecenić.

Pasjonująca opowieść zarówno o życiu Einsteina, jak i o kosmosie. Raczej nie dla laików jednak. Dość często autor zapuszcza się w akademickie rozważania, które dla mnie osobiście były co najmniej trudne do zrozumienia. Niemniej jednak książka godna polecenia i otwierająca umysł.

Einstein pojawia się w większości książek popularnonaukowych o astrofizyce, zajmując w nich od kilku do kilkunastu stron. W tej publikacji możemy dowiedzieć się o nim czegoś więcej, bez potrzeby przedzierania się przez opasły tom. Sposób pisania Michio Kaku na tyle mi odpowiada, że robiąc scanning przygotowujący do właściwego czytania, mimowolnie zaczynałem czytać całe...

Bardzo ciekawa, z jednej strony biografia a z drugiej logiczne i przystępne wytłumaczenie odkryć i teorii Einsteina przeplatane ciekawostkami. Świetnie sie czyta, polecam!

Bardzo ciekawa lektura. Naprawdę zadziwiające jest jak geniusz jednego człowieka, może zmienić postrzeganie całej dziedziny nauki - tym bardziej tak istotnej jak fizyka.
Mimo, iż tematyka książki obraca się wokół trudnych i abstrakcyjnych koncepcji, lekkość z jaką została napisana pozwala zrozumieć z grubsza wiele zawiłych zagadnień.
Myślę, że książkę można spokojnie...

Przyznam się bez bicia, że mimo, iż Kaku dwoił się i troił, żebym pojął prezentowane przez niego treści większość naukowej części książki (zawiera bowiem ona także rozbudowany wątek historyczny) pozostała poza zdolnościami poznawczymi mojego rozumku. Jak więc to możliwe, że mimo tego lektura, niczym czarna dziura, była tak pasjonująca i absolutnie pochłaniająca? Na...

Zwięzłe i przystępne wprowadzenie do ogólnej teorii względności. Dużo miejsca poświęcono biografii Einsteina. Polecam.

• Popularnonaukowe
  • Fizyka
  • Nauka
  • Chcę w prezencie
  • Astrofizyka
więcej mniej

Michio Kaku Kosmos Einsteina. Jak wizja wielkiego fizyka zmieniła nasze rozumienie czasu i przestrzeni Zobacz więcej