Diabelskie skrzypce. Baśnie białoruskie

Michał Federowski Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza fantastyka, fantasy, science fiction
Aleksander Barczewski
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
baśnie białoruskie
fantastyka, fantasy, science fiction
Aleksander Barczewski
baśnie białoruskie

Moja ukochana lektura z dzieciństwa. Czytałem do końca i zaczynałem od początku.

Napisal moj pradziadek. Jeździł po wsiach na Białorusi i spisywał bajki i wierzenia. Uczciwie i rzetelnie. Nic nie koloryzowal. Tak mówila Babcia. Interesował sie folklorem białoruskim.
Książkę czytałem w dzieciństwie jako bajkie pradziadka. Fajnie :)

Poszukuję tej książki.

Zbiór nieraz dosyć dziwnych i niezrozumiałych (z dzisiejszego punktu widzenia)baśni.
Posiadam wydanie w czerwonej okładce - nie wiem czy to to samo wydanie, ale na co chciałam zwrócić uwagę, że ilustracje są co najmniej niepokojące.

• Poszukaj
  • 1. Dziecięca i młodzieżowa