Sex & Sunsets

0-00-654243-3
komedia miłość

2047
1983

"Sex & Sunsets" autorstwa Tima Sandlina to rewelacyjny romans ze świetnym humorem na nudny dzień.
Historia Kelly Palamino, którego zostawia kobieta, nie wiedzie się jego pisarskie życie, pracuje jako pomywacz i na swojej drodze spotyka swoją wybrankę życia, która wychodzi za mąż za innego. Kelly robi wszystko, aby ją oczarować i udowodnić, że pasują do siebie. Pomysły jakie wdraża w życie ubawią nie jednego czytelnika.
Serdecznie polecam, to miło spędzony czas.

Typowy amerykański humor. Fabuła prosta, książeczka idealna na letnie leniwe popołudnia. Historia opowiedziana jest przez Kelly'ego - zwykłego pomywacza, który ma trochę nierówno pod sufitem. Ale tak naprawdę nie jest wcale bardziej świrnięty od innych. Pewnego dnia Kelly widzi dziewczynę idącą do ślubu i już wie, że ona jest mu pisana. Zrobi wszystko żeby z nią być - nie bacząc na konsekwencje, ignorując ustalony małomiasteczkowy porządek, przypadkowo wstępując na wojenną ścieżkę z teściem dziewczyny, który trzyma miasteczko w kieszeni. Tyle tylko, że on jest raczej typem pacyfisty. On chce tylko Colette, ale nie cofnie się przed byle teściem.

Niejednokrotnie można się uśmiać czytając o przygodach Kelly'ego, jego pomysły na 'podryw' są momentami fascynujące. Myślę, że niejedna mogłaby się ugiąć. W gruncie jest to dobry człowiek, trochę zagubiony, nie wymagający wiele - pragnie tylko swojej duchowej towarzyszki. Fabuła jest przetykana retrospekcjami z życia Kelly'ego, jego przemyśleniami, czasem irracjonalnymi innymi razy całkiem sensownymi. Niby romansidło, ale takie jakieś inne.

Czyta się przyjemnie, bez fajerwerków i większej głębi, ale z jakimś takim uśmiechem na ustach. Polecam, choć jak dotąd Sandlin chyba nie został jeszcze odkryty na polskim rynku. A szkoda.

• Anglojęzyczne

Dodaj cytat z książki Sex & Sunsets