Anatomia Hatha Jogi. Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących

Okładka książki Anatomia Hatha Jogi. Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących H. David Coulter
H. David Coulter Wydawnictwo: IBR Focus zdrowie, medycyna
2008-01-01
978-83-926196-1-1
Rafał Gadomski
hatha joga anatomia fizjologia

Olbrzymia ilość informacji, często bardzo szczegółowych, nie zawsze praktycznych. Kiepskie tłumaczenie przez co bardzo trudno się ją czyta.

Trochę się zawiodłam...Książka jest obszerna, zawiera dużą ilość wiedzy z zakresu anatomii, jednak wiedza ta została podana czytelnikowi w dość nieprzystępny sposób.
Jako osoba praktykująca jogę spodziewałam się konkretów.Natomiast książka okazała się bardzo opisowa...Trudno jest z takiej lawiny tekstu wyłapać istotne informacje.Wszystko pisane jednym ciągiem...Zdjęcia asan są zwykłymi zdjęciami, bez rycin anatomicznych, gdzie można było by zobaczyć, które mięśnie pracują w pozycji( jak sugeruje zdjęcie na okładce- pozycja pługa).Do tego autor niepotrzebnie opisuje krok po kroku jak wchodzić w pozycje.Na przykład opis jak wejść w pozycję drzewa zajmuje pół strony, natomiast nie ma żadnej informacji , które mięśnie pracują i jakie partie ciała wzmacniamy.
Jak dla mnie, jest to książka zupełnie nieprzydatna pod względem praktycznym...A szkoda, bo słyszałam o niej same superlatywy...

książka fantastyczna, ale tłumaczenie jest do kitu.

książka fantastyczna, ale tłumaczenie jest do kitu.

• Joga
  • Medytacja | duchowość | ajurweda | joga | świadomość ciała | sport