Fantazje z piwnicy bremeńskiego ratusza

Okładka książki Fantazje z piwnicy bremeńskiego ratusza Wilhelm Hauff
Okładka książki Fantazje z piwnicy bremeńskiego ratusza
Wilhelm Hauff Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Jednorożca literatura piękna
Biblioteka Jednorożca
Phantasien im Bremer Ratskeller
Państwowy Instytut Wydawniczy
1978-01-01
1978-01-01
Zbigniew Fonferko
Stasys

Okładka książki Opowieści niesamowite z języka niemieckiego Ludwig Bechstein, Joseph von Eichendorff, Paul Ernst, Hanns Heinz Ewers, Friedrich Gerstäcker, Johann Wolfgang von Goethe, Jeremias Gotthelf, Wilhelm Hauff, Paul Heyse, E.T.A. Hoffmann, Henryk Mann, Thomas Mann, Dauthendey Max, Gustav Meyrink, Paul Rohrer, Georg von Schlieben, Oskar A.H. Schmitz, Theodor Storm, Karl Hans Strobl, Ludwig Tieck, Friedrich de la Motte Fouqué, Heinrich von Kleist
Opowieści nies... Ludwig Bechstein, J...
Okładka książki Baśnie z całego świata Joan Aiken, Hans Christian Andersen, Adam Asnyk, Marcel Aymé, Orson Scott Card, Maria Górska, Carlo Gozzi, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Pierre Gripari, Wilhelm Hauff, Tove Jansson, Rudyard Kipling, Maria Krüger, Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, Bolesław Leśmian, Wanda Markowska, Anna Milska, Charles Perrault, Aleksander Puszkin, Józef Ratajczak, Sat-Okh, Oscar Wilde, Józef Wilkoń, Marie-Catherine d'Aulnoy
Baśnie z całeg... Joan Aiken, Hans Ch...

Czy już kiedyś zaprzątało Waszą wyobraźnię pytanie, jak wyglądałyby reńskie wina przemienione w… ludzi, i o czym wiodłyby dysputy, siadając przy jednym stole? Jeżeli nie, to gdybyście mieli ochotę skosztować (tak, skosztować – ten wyraz pasuje jak poręczna zakładka do tej niedużej książeczki) czegoś lekkiego, żartobliwego, pogodnie melancholijnego, a zarazem zaskakującego, polecam sięgnąć po "Fantazje z piwnicy bremeńskiego ratusza". Osobliwy tytuł kryje równie osobliwą opowiastkę.

Ciekawa, typowo niemiecka groteska-fantasmagoria, z pogranicza tradycyjnej baśni (takiej z akcentami antropomorficznymi) i romantycznego traktatu filozoficznego; ewidentny przykład ducha tamtego czasu - jakby to Hegel powiedział:)

• Oddane w dobre ręce
  • Romantyzm
  • Fantasy, horror i inne cuda wianki
  • Do kupienia - może kiedyś

Dodaj cytat z książki Fantazje z piwnicy bremeńskiego ratusza