Wdówki futbolowe

978-83-240-1700-3
literatura polska kobieta piłka

Piłka jest kobietą

1920

A mnie się podobało. Takie zabawne czytadełko na jeden wieczór, albo pół.

A mnie się podobało. Takie zabawne czytadełko na jeden wieczór, albo pół.

Nie wiem, dlaczego to kupiłam i jakim cudem zostało to wydane. Bardzo mierna książka - ktoś zdecydował się wydać narzekania kobiety, która nie może przeżyć, że jej mąż ogląda mundial. Bardziej się to nadaje do "Chwili dla ciebie" niż na książkę.

Książka z rodzaju lekkich, o których po przeczytaniu się zapomina. Całość fabuły krąży wokół piłki nożnej, ale jeszcze bardziej wokół ciąży głównej bohaterki. Traktuje o życiu rodzinnym, dylematach codzienności, decyzjach, frustracjach w związku dwojga ludzi. Nie wniosła wiele do mojego czytelniczego życia, ale fajnie się czytało i tak ;)

3 Gwiazdki - słaba. Taką ocenę bym tej książce postawił. Nie za pomysł, nie za prosty i łatwy język wypowiedzi, ale za treść bez ładu i składu, za nienawiść do piłki nożnej i to w taki dość drażniący i przerażający sposób. Główna autorka łatwo obwinia swego męża pracującego który wciągnął się w piłkę nożną, natomiast sama nawet się nie kwapi do pracy paląc fajki i obgadując facetów z psiapsiółką śmiecąc petami za oknem komunistycznego wytworu z płyty (bardzo zły przykład). Mam wrażenie że autorka umieściła tu bardzo dużo siebie. Chociażby dlatego że etat na 8h jest "be" wpadła na genialny pomysł napisania 3 gwiazdkowej książki chcąc zbić fortunę by uwolnić się od męża. Paradoksalna śmieszna lektura i na dodatek kobieta w ciąży z humorami. Ciężko to było strawić. Jedno wielkie narzekanie. Spodziewałem się lektury o wdówkach piłkarskich ale na poziomie intelektualnym. Niestety inteligentnych wypowiedzi tu nie przeczytacie. Typowe polskie narzekanie.

Nie była tak fajna jak pozostałe książki tej autorki, które czytałam, ale można ją przeczytać.

Opowieść o sfrustrowanej żonie, której mąż nagle stał się fanem piłki nożnej. Kobieta ma jedno dziecko i jest w ciąży z drugim. Uważa, że nie układa jej się z mężem i co chwilę widzi przed oczami papiery rozwodowe.

Trochę dużo tych frustracji (aż się odechciewa małżeństwa ;D)
Mało Krakowa.
Mało o piłce nożnej, a spodziewałam się, że to będzie główny wątek.

Momentami śmieszna, ale raczej szybko się o niej zapomina.

Trochę dużo tych frustracji (aż się odechciewa małżeństwa ;D)
Mało Krakowa.
Mało o piłce nożnej, a spodziewałam się, że to będzie główny wątek.

Momentami...

Spodziewałam się lepszej literatury po przeczytaniu "Pieskiego życia..." pani Macios i ...? Rozczarowałam się bardzo. Dobrnęłam do końca książki, ale na pewno nie sięgnęłabym po nią po raz drugi.

Zabawna, sympatyczna, bezpretensjonalna.

Zabawna, sympatyczna, bezpretensjonalna.

"Kobiety oczekują zrozumienia,
mężczyznom wystarcza zazwyczaj uwielbienie"

Książka trochę mnie rozczarowała. Tytuł obiecywał inne treści, a tu perypetie kobiety w zaawansowanej ciąży, przeżywającej kryzys małżeński. Na plus jest zabawny język, jakim posługuje się bohaterka powieści. W kilku momentach można było się pośmiać. Poza tym książka przeciętna w mojej ocenie.

"Kobiety oczekują zrozumienia,
mężczyznom wystarcza zazwyczaj uwielbienie"

Lekka, przyjemna, momentami zabawna.

Lekka, przyjemna, momentami zabawna.

• Ebooki

Karolina Macios Wdówki futbolowe Zobacz więcej