Emmanuelle

Okładka książki Emmanuelle
Emmanuelle Arsan Wydawnictwo: Alma-Press Seria: Najsłynniejsze powieści erotyczne świata literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
8370200788
Rufus Szwert
erotyka seks

więcej Więcej

Książka składa się praktycznie z dwóch części: odważnych opisów seksualnych podbojów tytułowej bohaterki oraz pseudo filozoficznego wywodu zblazowanego życiem mężczyzny, który to wywód choć naszpikowany górnolotnymi i wzniosłymi sentencjami w gruncie rzeczy nie jest niczym innym jak pochwałą hasła: „im więcej partnerów/ -ek seksualnych, tym lepiej”. Muszę też przyznać, że...

Opowieść jest napisana ładnym językiem dzięki czemu raczej czyta się lekko.
Opisy hedonistycznych ekscesów bohaterki są przesycone erotyzmem i przyprawiają o zawał.
To tyle jeśli chodzi o atuty.
Książka w pewnym momencie staje się ciężkostrawna a końcówka mocno przegadana i przefilozofowana

Myślałam że będzie to coś lepszego

Nie porwała Mnie wyobraźnia autorki ani sposób bycia głównej bohaterki.
Miałam ochotę na lekki erotyk a dostałam słabe opisy intymnego pożycia oraz wywód jej "przyjaciela" na conajmiej 50 stron.
Nie polecam.

Młoda Francuzka, która jest imienniczką autorki leci do Tajlandii do męża, który jest tam na kontrakcie. Emmanuelle jest nowoczesną i wyemancypowaną kobietą. Jej małżeństwo nie jest oparte na egoizmie i byciu czyjąś własnością, dlatego od samego wylotu bohaterka jest otwarta na przygody erotyczne. Już w samolocie zalicza chyba dwóch facetów i stewardesę. Na stronach 36 i 37...

Książka bez fabuły. Po przeczytaniu na siłę 100 stron poddałam się. Serdecznie nie polecam.

Klasyka erotyki i inne bzdety...
Słabiutkie. Niby coś się dzieje a nic się nie dzieje, fabuła żadna, sceny erotyczne też jakieś takie nijakie.Część książki to pseudo filozoficzna rozprawa o seksie i moralności w formie dialogu... najtrudniej było przez to przebrnąć. Nie polecam. Zakończenia nie skomentuje...

Czytając opis o plemieniu Mariasów, myślę: "Łał, kobieta ma wyobraźnie, wymyślić całe plemię na potrzeby książki". A tu * opis nie jest zmyślony, wystarczy przeczytać książkę Elwina "Maison de jeunes chez les Muria", który ukazał się we Francji w 1958 roku.
Lekkie zdziwko wyłapałam, ale sprawdziłam i w internecie rzeczywiście pojawiają się wzmianki o tej książce. Szkoda że...

Książkę tę przeczytałam kilka lat temu i podobała mi się a kolejne moje podejście do literatury erotycznej w postaci "Pięćdziesięciu twarzy...." bla bla bla wywindowało w moich oczach "Emanuelle" na najwyższy poziom tego gatunku.

Książka do połowy niesamowita. Przesycona seksem i namiętnością. Czuło się cały czas to uniesienie i wszechogarniający erotyzm.
Druga połowa książki to jedno wielkie filozofowanie bohaterów. Odrzuciło mnie to kompletnie.
Jednak mimo wszystko warto przeczytać, bo jest to coś innego niż dzisiejsze erotyki.

• Chcę w prezencie
  • Erotyka