Nazywam się Jeżynka

55 min.
978-83-7738-060-4
dla dzieci dziewczynka z humorem 5-10 lat

Okładka książki 16:10 do Bergamo Elżbieta Chojna, Piotr Rowicki
16:10 do Bergamo Elżbieta Chojna, Pi...
Okładka książki Teren TR. Teksty Aleksandra Cieślak, Piotr Rowicki, Michał Szymaniak
Teren TR. Teksty Aleksandra Cieślak,...
Okładka książki Ikony, pseudoherosi i zwykli śmiertelnicy. Antologia najnowszego dramatu polskiego Szymon Bogacz, Jarosław Jakubowski, Jolanta Janiczak, Robert Jarosz, Szczepan Orłowski, Artur Pałyga, Piotr Rowicki
Ikony, pseudoh... Szymon Bogacz, Jaro...

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Zacznę od sedna sprawy: Jeżynka jest wspaniała! Jej poczucie humoru rozbroi każdego czytelnika i małego i dużego.
Jest to nasze pierwsze spotkanie z tą już prawie sześciolatką i po skończeniu czytania, od razu mamy plan szukania następnych przygód na bibliotecznej półce.
Jeżynka i jej spojrzenie na świat, pomysły, przemyślenia i błyskotliwe komentarze są nietuzinkowe. W tej książeczce mieliśmy przygody zarówno w domu, jak i przedszkolu, a szkolnej wycieczce, czy podczas rodzinnego wyjazdu.
Czy możecie sobie wyobrazić, że wasze dziecko wraca z przedszkola z płaczem i prosi "wybij mi zęby"? No właśnie! Oto cała Jeżynka! Prosi rodziców o pomoc w pozbyciu się chociaż jednego mleczaka, bo wszyscy w grupie przedszkolnej są już szczerbaci, a ona nie!
Wszystkie mamy, po przeczytaniu rozdziału o szkolnej wycieczce, pewnie przemyślą niektóre plany pożyczania córkom swoich rzeczy;)
Świetne dialogi, doskonale trafione opisy. Pani sąsiadka, która mieszka sama i zwyczajnie się nudzi jest jakże bliska wielu nam. Czy mieszkamy w bloku, czy na osiedlu domków, zawsze znajdziemy kogoś, kto odpowiada obrazowi pani Markowskiej. A ta pani jest na Jeżynkę "cięta", dlaczego? Nie zdradzę, ale przygoda z nią jest dość dziwna.
A co kiedy przedszkolak twierdzi, że laurka to przeżytek i chce upiec dla mamy ciasto? Jajka w skorupkach to klasyka, a że placek miał być z bananami, to chyba domyślacie się, że wyszło dość oryginalnie.
Jeżynka potrafi nam nawet w niesamowity sposób opowiedzieć o cyrku, zoo, czy posiadaniu kota, który ma na imię Serwacy. Pięknie, prawda?
Niezapomniana historia o zbieraniu grzybów i przeżywaniu ich bólu (bo Jeżynka jest przekonana, że grzyby chcą żyć, podobnie, jak zwierzęta i ludzie).
Uwaga na wizytę u lekarza. Tej obawia się nawet sam pan doktor, bo już raz dostał zastrzyk od naszej bohaterki!
A jeszcze ważna rzecz. Żaden rodzic pewnie nie zapomni rozdziału o ulicznym korku! Jeżynka wyszła na chwilę z kotem, bo korek był długi i bardzo wolny, wróciła i ...wszystko w samochodzie było inne, włącznie z rodzicami! Zgadzał się tylko kolor auta. Jak się skończyło? Koniecznie zapoznajcie się z tymi przygodami. Dobry humor i wesołe wieczory gwarantowane!
Dodatkowym atutem książeczki jest jej szata graficzna. Barwne strony z dużymi ilustracjami oraz wyróżniona miejscami kolorem i stylem czcionka, która każe nam zwrócić uwagę na ważne zdania, a poza tym oddaje szalony charakter naszej cudownej bohaterki.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Jeżynka i jej spojrzenie na świat, pomysły, przemyślenia i błyskotliwe...

"Jeżynka" to bardzo piękna książka.Ma różne fajne przygody. Na przykład mówiła, że każde dziecko musi mieć zwierzątko i na odwrót każde zwierzątko musi mieć dziecko. Więc zapytała mamę o słonia. Mama spochmurniała i powiedziała ,, pomyśl o czymś mniejszym,,.Jeżynka powiedziała no to konia.Mama-na to może mrówka??Jeżynka na to - kot:). Mama -za niedługo masz przecież
urodziny, a Jeżynka hurra hurra mama kupi mi kota!!!! Na urodziny to było śmieszne, bo tata Jeżynki mówił że kotów nie było, kupił koczkodana hihihihihihi;) Ale kotek był prawdziwy i tata postawił go na głowie Jeżynki.Kot zaczął się drzeć wniebogłosy.
Potem mama poszła do sklepu po mleko, a Jeżynka dała kotu 3 czekolady, wszystkie wypluł na dywan, tata zaczął zmywać a dywan, który wyglądał jak jezioro czekolady. Tata powiedział, że Jeżynka ma nadać mu imię, więc tata spojrzał na kalendarz. Kogo my tu mamy... Roberta i Serwacego, więc tak Serwacy został Serwacym. I wszyscy zapomnieli o dywanie. I mówię wam, ta bajka nie składa się tylko z tego, co opowiedziałam. W tej książce są różne przygody. Polecam. Jest super. Dałabym tysiąc gwiazdek, gdybym mogła. Ta książka jest taka ładna i śliczna;)!!

...

2084

Prześmieszna książka o przygodach 5,5 letniej dziewczynki o "smacznym" imieniu Jeżynka. Zwariowane historie, dużo humoru i świetna zabawa przy czytaniu.

• Dla córy
  • Mojemu synusiowi
  • Dla dzieci i nie tylko
  • Do kupienia
  • 2017