Posiew wichru

Manuel da Fonseca Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Literatura Iberyjska literatura piękna
Seara de vento
literatura piękna
Wojciech Chabasińscy
Literatura Iberyjska
Portugalia polityka bunt ustrój społeczeństwo Alentejo literatura portugalska

Książka oszczędna w stylu, przejmująca w treści. Tragizm opowieści rozwija się powoli i naturalnie, na początku książka nie wciąga (ale też nie nudzi), pod koniec trudno się od niej oderwać. Każdy bohater ma tutaj swoją rolę do odegrania - zwraca uwagę zwłaszcza Amanda Carrusca, łamiąca wszelkie stereotypy dotyczące zrzędliwych teściowych ;) Nie dziwi fakt, że książka...

Po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia, bo jest to całkiem nieźle napisana powieść z elementami natury i trudu życia, z drugiej strony trąci ona jednak ideologią komunistyczną w sensie walki z nierównościami społecznymi. Czyta się ją jednak całkiem dobrze bo nie jest to tak nachalne jak u pisarzy o podobnych poglądach w Europie wschodniej.

• Seria: Literatura iberyjska
  • Sprzedam/oddam/wymienię

Dodaj cytat z książki Posiew wichru