Spectator. Wybór

Joseph AddisonRichard Steele Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Biblioteka Narodowa: Seria II publicystyka literacka, eseje
Zofia Sinko
Ossolineum
biblioteka narodowa spectator anglia publicystyka esej
publicystyka literacka, eseje
Zofia Sinko
Biblioteka Narodowa: Seria II
biblioteka narodowa spectator anglia publicystyka esej

Spectatora można nazwać jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym w ogóle, magazynem opinii, którego wpływ na publicystykę europejską daje się zauważyć przez cały okres oświecenia - wystarczy wspomnieć choćby wzorowanego na Spectatorze polskiego Monitora, w którym często pojawiały się dyskursy tłumaczone z wydania angielskiego.

Jak przystało na publicystów Addison i Steele...

• BN seria II
  • Chcę mieć