Grecka nowela antyczna

Okładka książki Grecka nowela antyczna
AlkifronKlaudiusz Elian Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Arcydzieła Kultury Antycznej klasyka
klasyka
830404787X
Romuald Turasiewicz
nowela antyk grecja starożytność

więcej Więcej

Grecka nowela antyczna to dość bogaty zbiór pism różnych autorów, literackich stylów i epok. Przekrój zatem bardzo szeroki. Ogromny szacunek należy się wydawcy, który dostarcza czytelnikowi ten zbiór wraz ze znakomitym wstępem i opracowaniem Romualda Tarasiewicza. Lektura nie tylko dla miłośników grecko-rzymskiego antyku.

Dla wszystkich, którym się wydaje, że antyk to koturny i heroizm. Nowele zebrane w tym niewielkim tomie to prawdziwy przekrój greckiej natury: są zatem piękne historie miłosne i rubaszne opowiastki, są podania historyczne i mity, pouczające bajki Ezopa i cięte satyry Lukiana, są historie o Grekach i o tych, którzy tworzyli ich świat - po dwóch tysiącach lat wciąż tak samo...

• Chcę w prezencie
  • Arcydzieła Kultury Antycznej
  • Historyczne
  • Starożytność
  • Literatura (nie)piękna - powieści
  • Historia
  • Ciało, miłość, seksualność

Dodaj cytat z książki Grecka nowela antyczna