Majdanek

83-223-1933-9
Interpress
historia
83-223-1933-9

Rzetelna pozycja dokumentująca faktyczną sytuacje obozu. Poparta literaturą biograficzną. Od planów i budowy do ewakuacji, wyzwolenia i wymierzania kar za zbrodnie wojenne. Trudna książka, ale bardzo wartościowa dla osób pragnących poznać realia obozowe.

dobra książka o Majdanku.
nieaktualne dane dot. liczby więźniów i to trzeba mieć na uwadze

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobre opracowanie, opisujące w rzeczowy i kompleksowy sposób działalność lubelskiego obozu koncentracyjnego, zwanego Majdankiem.

Na początku autor przedstawi powstanie obozu, jego organizację, komendę i system strzeżenia. Następnie zapoznamy się z sytuacją więźniów, ich pochodzeniem, powodami osadzenia w obozie, warunkami bytowymi i organizacją pracy. Dowiemy się...

Książka dokumentalna starająca się opisać rzetelnie oraz poprzeć biograficzną literaturą bądź dokumentami faktyczne losy więźniów obozu na Majdanku. Obozu nazywanym "fabryką śmierci", "piekłem XX wieku", "obozem zagłady".
Ciężko się czyta tę książkę - suche fakty, pozbawione jakiegokolwiek zabarwienia emocjonalnego świadczące o celowym działaniu nazistów nastawionym na...

Pokazuje jak człowiek może upaść nisko stając się bogiem ale udowadnia także, że nawet sprowadzenie do roli gorszej niż zwierze nie hamuje ludzkich odruchów miłosierdzia.

Bardzo dobra książka o Majdanku szczegółowo opisująca historię obozu. Polecam:)

• Literatura obozowa
  • Historia