Kamieniem strącam księżyc

Okładka książki Kamieniem strącam księżyc
Siergiej Jesienin Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Klasycy Nowoczesności poezja
poezja
Klasycy Nowoczesności
Świat Książki
2010-01-01
2010-01-01
Adam Pomorski
Jesienin wiersze poezja literatura rosyjska

więcej Więcej

Czerpanie z rosyjskiej duszy pozostanie dla mnie zawsze zagadkowym ale dzięki temu nadzwyczaj interesującym zajęciem. Nawet jeśli poetycka tęsknota stepowego wołania staje się zbyt przejmująca, to świadczy to jedynie o jej skuteczności w podburzaniu mojego serca do jeszcze intensywniejszego myślenia. Bo poezję Siergieja Jesienina chwyta się sercem z pominięciem rozumu. Na...

Wiersze zawarte w tym wydaniu można podzielić na kilka grup ze względu na tematykę. Jedną z nich tworzą wiersze zawierające opisy krajobrazów Rusi, inne nawiązują do religii, kolejne zawierają motywy autobiograficzne, a wszystkie spowite są wszechobecnymi odcieniami błękitu.

Polecam

• Poezja
  • Literatura rosyjska
  • Przeczytane 2012
  • Literatura rosyjska 🇷🇺
  • 2012

Dodaj cytat z książki Kamieniem strącam księżyc