Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Okładka książki Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Okładka książki Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
św. Ludwik Maria Grignion de Montfort Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC religia
religia
Traité de la vraie dévotion `a Sainte Vierge
Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
2002-01-01
2002-01-01
Jan Rybałt

Przepiękna perła literatury wiary. Mamfort w barwny sposób i poparty wieloma argumentami pokazuje nam jaką rolę Maryja odgrywa we wspólczesnym świecie i że bez Niej ciężko nam będzie znaleźć i zaufać Jezusowi, Jej Synowi. Bo któż lepiej Go zna niż własna Matka? :-)

Dlaczego ten traktat jest tak mało znany w posoborowym Kościele? Bo każdy katolik, który by to przeczytał zrozumiałby, że: ekumenizm, dialog religijny, komunia na rękę, protestantyzacja liturgii i zanik wiary w kapłaństwo, prowadzi do zatracenia.

Dobra pozycja.

Dobra pozycja.

Piękne doświadczenie. Pozwala zrozumieć choć troszkę dla okruszka jakim jest człowiek

Ta książka jest największym bluźnierstwem, jakie do tej pory widziałem. Aż trudno uwierzyć w to gdy czytam, że "ma władzę nawet nad samym Bogiem". To jest nie pomyślenia!

Pobożność maryjna w XVIII-wiecznym wydaniu. Język i styl może więc miejscami razić, ale postawa poddania się zawsze pozostaje aktualna. Fenomenalna interpretacja relacji Jakuba do swej matki Rebeki z Rdz 27.

Arcydzieło duchowości maryjnej. Książka-fundament, na którym swoje życie zbudowało wielu wybitnych ludzi z Karolem Wojtyłą na czele.

"Gdy Duch Święty odkrywa w jakiejś duszy Maryję,
swoją umiłowaną i nieodłączną Oblubienicę,
tym silniej i skuteczniej działa na tego wiernego,
by ukształtować w jego duszy Jezusa Chrystusa,
a duszę w Jezusie Chrystusie."

Piękna książka, pełna miłości, zawierzenia Maryi. Napisana przez zakochanego w Niej człowieka. Zaraża tą miłością czytelnika. Rozpala pragnienie życia przez Maryję, z Maryją, w Maryi i dla Maryi.

"Gdy Duch Święty odkrywa w jakiejś duszy Maryję,
swoją umiłowaną i nieodłączną Oblubienicę,
tym silniej i skuteczniej działa na tego wiernego,
by ukształtować w jego duszy Jezusa Chrystusa,
a duszę w Jezusie Chrystusie."

Przepiękna ksiàżka!Oddanie sie Maryi w niewolę,to należy uczynić.Polecam Wam wszystkim abyście przeczytali!

Przepiękna, niezwykle wartościowa lektura, dzięki której można rozwinąć swoją duchowość i pobożność maryjną. Jest też punktem wyjścia do podjęcia aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Polecam serdecznie!

* Biorę udział w olimpiadzie czytelniczej na blogu http://www.posredniczka-ksiazek.pl/

• Religijne
  • Religia
  • Wiara
  • Religia

św. Ludwik Maria Grignion de Montfort Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny Zobacz więcej